Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Service Citroen
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Citroen
Stoican40788
Salut,

Ma intereseaza sa aud parerile voastre despre calitatea service-ului Citroen din Bucuresti. Ce ziceti de fiabilitatea acestei marci?

Multumesc,
John
Bogdan43872
john,
eu am lucrat la citroen pana acum vreo 4 ani. bucurestiul era peste service-urile din tara (pe vremea aia ce-i drept tariceanu ii tinea foarte din scurt...). recunosc ca nu stiu cum lucrau pentru outsideri, insa la masinile pe care le-am dus eu acolo direct sau indirect au lucrat foarte ingrijit. ideea este ca "pot". fatza nevazuta este daca si "vor", si aici picam in boala "romaneasca" a oricarui service.
parti negative: termen foarte mare de asteptare, este service central, se ocupa si de pregatirea de livrare a masinilor noi, plus ca serviseaza toate masinile frantujilor care locuiesc in capitala (si crede-ma ca sint destui, si destui sint fani citroen). alta parte proasta (desi eu chiar sint fan citroen) este pretul pieselor de schimb. bila alba este ca citroen france n-a dat licenta de fabricatie nimanui, bila neagra este ca tot ce vine in tara vine "de la mama ei", implicit si foarte scump.
ca varianta alternativa iti mai recomand service-ul citroen din brasov, de acum cativa ani au bagat bani buni in echipamente, iar brasovul cred ca este no.2 dupa bucuresti ca vanzari, asa ca deja au experienta unui parc mare in grija.
cele bune,
B
cristi48033
Salutare, tocmai m-am bagat la un C3 1.4 hdi. Sper sa fi facut o treaba buna...Daca imi puteti da cateva informatii despre service si probleme tehnice (daca ati avut) Preturi la revizii si daca sunt lucruri cu care trebuie umblat atent...Am inteles, de ex. ca n-ar trebuii turata prea rau in primii 2500 km. Bafta multa, Cristi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.