Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Monde Turbodiesel 1999. Euro ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
James Kilowatt
Am ochit de vanzare un mondeo din 1999, turbodiesel, climatizare, Airbaguri, ABS, toate prostiile astea, 120.000km, 4500€.

Din pacate nu stiu exact ce motor e pentru ca tampitii de francezi habar n-au, stiu doar categoria fiscala. Stie cineva daca e cu euro3, daca poate fi inmatriculat (si cat ar inscrierea daca l-as aduce) si daca merita banii? La Ford nu am nici o idee ce motoare aveau in 1999.

E alb, si nu arata rau la ochi. Exteriorul e impecabil, interiorul la fel... daca o avea probleme, nu se vad la ochi.
Dan27
din cate stiu in 1999 sigur nu avea euro3 dieselul de la mondeo
Wally40355
Cetatene... in acest caz cred ca stiu ce motor are, dar pentru asta tre' s-o aduci la mine, la tara, la b unica. Vezi ca bunica sta de la deal de biserica, langa mos Ghita Palade.
Te sfatuiesc sa-i schimbi uleiul din motor cu un undilemn de rasarita, nu de soia... c-o blochezi, dracului si nu mai ajungi la mine.
Te mai sfatuiesc sa te urci la volan, sa conduci cu 200 la ora si sa te arunci direct in Dunare si sa ne aduci si noua niste peste... ca bunica e tare pofticioasa, in acest fel ii poti proba si airbag-urile.
Vezi sa nu chisi in rapa la noi dar daca, totusi s-o intamplat, pune frana, oi, sa vezi daca ai ABS. Vezi sa nu te duci pe ulita cealalta ca te ratacesti... dar nu-o problema... activeaza GPS-ul.
In rest, te astept sa vedem cum sta treaba. A... erea sa uit un lucru esential... cand vii incoace sa aduci si un pachet de Carpati ca la noi, la pravalie, o dat aistea faliment. M-ai pupat. :boxing: :bash: bicycle.gif
madalina
Propun un ban direct pentru domnul wally. Din 5 posturi, 4 sunt jignitoare!
codrutz32435
spune-mi ce motor are ( adica ce indicativ are - din talon sau direct de pe motor) si-ti zic daca e euro 3.
exemplu de indicativ motor - D5BA, D6BA, FMBA - diesel euro 3
pe benzina lista e muuult mai lunga.....
James Kilowatt
Tocma asta e, ca habar n-am.... masina e in parcare, are pe ea un anunt cu cateva date, printre care faptul ca e turbodiesel si are 6 cai fiscali. L-am sunat pe proprietar sa cer detalii despre motor, si in afara de faptul ca are 6 cai fiscali habar nu mai are alte detalii.
Oricum nu sunt convins ca ma tenteaza, e prea mare pentru mine. As prefa un focus.
Totusi, merita banii? Mie mi se pare putin pentru o masina din clasa ei, insa pe aici toate modeo au preturi mici.
James Kilowatt
Pana la urma in 1999 erau si modele euro 3 si euro 2?
Cum se pot deosebi? In franta in talon nu scrie asa ceva.
Dan27
mondeo din 99 nu are euro3!
madalina
Lista motoarelor euro 3 gaseste pe site-ul RAR (www.rarom.ro) in sectiunea cum fac sa..? Daca ai reusi sa vezi codul motorului, ai rezolvat problema! Daca nu, incearca sa le trimiti un mail celor de la RAR! Poate ai noroc si te ajuta!
James Kilowatt
Multumesc smile.gif
Intre timp, masina s-a vandut... si oricum nu sunt sigur ca m-ar fi tentat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.