Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Am carnet dar n-am masina...
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
mioara40618
Buna,
Ca incepatoare am nevoie si eu de un sfat. In vara am primit o masina in Italia dar mi s-a spus ca este multa bataie de cap sa o aduc in Romania din cauza birocratiei si a cerintelor tehnice.Ce recomandati? Sa optez pentru una de la noi sau este mai rentabil sa o aduc pe cea din Italia.
Nazareno Gabrielli
ce masina
ce an de fabricatie
ce capacitate a motorului

asta ca sa-ti putem spune cat de cat daca o poti inscrie si cam cat de costa.
mioara40618
pai e toyota yaris, de prin 96 si pana in 1500cc exact nu pot sa iti spun.Nu stiu care e treba cu euro.A avut si un accident din care a ramas cu radiatorul indoit usor dar se poate rezolva.
mioara40618
Persoana in cauza si-a luat alta masina si pe cealalta nu o mai foloseste deloc desi este in perfecta stare de functiune fara rugina, defectiuni de motor radiatorul de care spuneam fiind unica problema.Ma gandeam ca p ot repara fara probleme.
SSARG
Nu poate fi inmatriculata in Ro daca nu are Euro 3 si fiind din 1996 sigur nu are.
Zetics40545
Si a sarit si de 8 ani...daca mai e valabila si regula asta
mioara40618
regula cu 8 ani o stiam dar nu inteleg ce treaba au ei cu asta oricum scot bani frumosi la vama pe import si la taxe vamele de te usuca.In vara cand am lucrat la tribunal la un dosar cu o skoda furata (persoana care o cumparase nu stia asta dar aia de la politie ma intreb cum naiba de au putut sa o inmatriculeze ca dupa 3 ani sa instiinteze biatul proprietar ca masina care o are in posesie e furata..)
Wally40355
:ban: :


wally, ai primit deja un avertisment de la Jag-Fan, eu propun direct ban pentru tine, sau iti modifici mesaje le si iti ceri scuze, sau cauta alt forum!

Madalina
Nazareno Gabrielli
Wally, prietene cred ca nu faci multi purici pe aici. Esti prea spiritual si prea indragostit de natura......
V l a d
se muta la versus
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.