Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Adaptor de casetofon
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Interior
Christina26262
Imi cer scuze daca nu-s in categoria care trebuie.

Ce vreau sa aflu e daca stie cineva pe unde as putea gasi un adaptor de casetofon pentru un mp3 player si un alimentator de la bricheta pentru acelasi mp3 player. Adaptorul de casetofon, nu stiu daca asta e chair denumirea corecta asa ca explic ce e sa priceapa lumea smile.gif , e practic dispozitivul cu o caseta care se baga in casetofonul de la masina si cu un fir care se baga in mp3 player, a.i. sunetul se aude in boxele masinii.
Eu am vazut asa cevea doar prin Olanda si Anglia dar nu mi-am luat la vremea respectiva. Sunt convisa ca se gasesc si al noi, dar nu stiu unde sa caut, asa ca daca-mi ziceti si mie o adresa, un nume de magazin, zona pe unde as putea gasi asa ceva ar fi grozav.

Merci.
James Kilowatt
Incearca la Flamingo... afara se vand la magazinele de calculatoare. Am vazut unul cu 7.5€
Alecs
la firma unde lucram se vindeau mp3-playere cu tot cu adaptoarele astea de care zici tu, si pt casetofon, si pt. alimentare de la bricheta... nu cred ca vindeau si separat adaptorul.. vezi http://www.comenzi.ro/product_info.php?cPa...products_id=851

am mai sapat: http://www.okazii.ro/catalog/view_item.php3?LotID=561758
guerilla
am vazut o chestie din asta si la benzinarii care au magazine - omv, moll, shell.
n-am folosit asa ca nu pot sa-ti zic daca e buna sau nu.
alimentator bricheta - tre sa vezi ce curent iti trebuie tie la mp3. vezi ca scrie pe alimentatorul de la priza (daca ai asa ceva). in general astea le gasesti la magazinele de retail.
Alex-F1
Am io asa un adaptor acasa, era in cutie cu un CD player portabil pe care l-am primit din Germania! L-am probat o data la o masina cu casetofon si a fost cool: ce canta de pe CD se auzea in boxele masinii prin casetofon band.gif Electronic vorbind, principiul de fapt e banal de simplu! Nu stiu cum e alimentarea MP3-ului la tine, dar la al meu e doar firul care se baga simplu la bricheta, deci banuiesc ca are player-ul incorporat un redresor de tensiune de la 12V in 3V! Io n-am ce face (momentan) nici cu player-ul nici cu adaptorul ala, dar totusi player-ul nu l-as da, in schimb adaptorul chiar nu-mi trebuie! Daca chiar nu gasesti, da-mi un PM sa vedem ce putem face!

Hai pa :wave:
ALEX
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.