Help - Search - Members - Calendar
Full Version: mobil 5w30
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
codrutz32435
Salutare tuturor!....Stiti cumva unde as putea gasi un ulei Mobil 5W30 prin Bucuresti???...Am tot cautat prin Carrefour/metro/augsburg... si nu am gasit 5w30 ..gasesc ba 5w40 , ba 0w30 si e musai sa fie 5w30.

Sper sa nu fi postat aiurea, merci daca aveti raspunsuri!
f1anatic
Pai de ce e musai ? Ca asa scrie pe linga motor ? Pune flacaule sanatos 10w30 ca nu tuseste masina...Dar nu te pot ajuta altfel.

PS: Si pe rabla mea scrie 5w30 dar mai subtire de 10w30 nu ii pun. Iar la vara ii trag chiar 10w40. Rabla e aia care o am la semnatura. Are...vreo 600 de kilometri facutzi in total.
Dan27
intradevar o sa gasesti mai greu si cred ca e mai scump,dar..o sa gasesti la reprezentanta mobil sigur.Eu personal folosesc castrol 5w30 pt ca e 100% sintetic si nu e mault mai scump..adica vreo 290000lei/litru,de la reprezentanta castrol din cj
codrutz32435
nu m-as incapatina eu chiar asa... dar masina merge de 120k km cu ulei de asta de care v-am zis si nu am nici cea mai mica problema si nu as vrea sa-i stric obiceiurile...biggrin.gif :sunny
daca nu o sa gasesc o sa-i pun castol 5w30 ca din asta am vazut pe ici pe colo....
Mobil 5w30 era semisintetic iar Castol 5w30 este fully syntetic - credeti ca e vreo problema daca trec pe asta full sintetic?
James Kilowatt
Daca motorul ti se incalzeste normal, si nu merge rece poti pune linistit si 5w40 sintetic fara probleme. In trafic idiot gen oras chiar e o idee buna.
Ioana
QUOTE(codrutz32435)
Salutare tuturor!....Stiti cumva unde as putea gasi un ulei Mobil 5W30 prin Bucuresti???...Am tot cautat prin Carrefour/metro/augsburg... si nu am gasit 5w30 ..gasesc ba 5w40 , ba 0w30 si e musai sa fie 5w30.

Sper sa nu fi postat aiurea, merci daca aveti raspunsuri!

daca astepti cateva saptamani si daca esti din Buc.iti pot aduce eu din Olanda.
Gabriel36270
@codrutz32435>
La PitStop, pe Mihai Bravu, colt cu Ferdinand, este un service mic+spalatorie, unde aduc uleiuri Mobil1 cica originale, dar cam scumpe (1 litru din ala american, care se numeste de fapt quart, si care este echivalent cu 0,9461 litri "cinstiti", costa cam 45 lei). Eu zic sa incerci cu Total 5w-30 de la Hoffman, costa cam 27,5 lei si are aceeasi calitate SL, aceea A1/A5)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.