Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Alarma Viper
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
DragosS
As vrea sa stiu daca aveti vreunul alarma Viper pe masina si daca sunteti multumit de ea.Mie trebuie sa imi vina masina in cateva zile si nu stiu inca ce alarma sa ii pun.Astept sfaturi! Multumesc!
Nazareno Gabrielli
UNGO!! Folosesc una de vreo 6 ani.
CZY
ALCAR - foarte multumit dar numai dupa ce mi-a (re)instalat-o chiar producatorul. De fapt asta e si marea problema indiferent de marca: alarmele bune instalate prost. Daca te intereseaza povestea mea, vezi mesajele mele anterioare vis-a-vis de subiect.
DragosS
Si eu am tot UNGO si nu sunt prea multumit.Se deregleaza foarte repede senzorii de soc si perimetru.

Pe langa asta,dealerul mi-a oferit o alarma VIPER la un pret foarte bun.Altfel trebuie sa imi pun eu in alt loc si ma duce sigur mai scump.Si nici nu as vrea sa umble altii pe la electronica masinii.
Radu36329
Ungo a fost cumparat de Viper, astfel desi se vand suba marca diferita , ungo e viper si invers.
Daca aveti dubii vorbiti la un vanzator de alarme bun. O sa vedeti ca pe ungo e trecut acelasi producator.
eugen32333
Am Viper cu senzor de perimetru. Este buna, dar nu stiu sa fac comparatie cu alte marci. Declanseaza singura de la statiile radio ale taximetristilor parcati alaturi.
G e o r g e
http://www.directed.com/security/viper/viper_responder.asp

eu am asa ceva si sunt super multumit de ea .
BandiT
eu am o alarma K9 mundial II , si sunt foarte multumit de ea...
e bine instalata si reglata excelent...nu mi s-a activat niciodata singura, desi se mai joaca copii cu mingea pe langa ea...da doar 2 triluri din sirena si atat..
e foarte buna
BandiT
eu am o alarma K9 mundial II , si sunt foarte multumit de ea...
e bine instalata si reglata excelent...nu mi s-a activat niciodata singura, desi se mai joaca copii cu mingea pe langa ea...da doar 2 triluri din sirena si atat..
e foarte buna
carmen53210
cam cat costa o astfel de alarma ?

si eu mi-am luat o masina care nu are alarma si sunt in cautari. ma intereseaza o alarma buna la un pret bun.

voi ce recomandati?

multumesc anticipat!
Radu36329
Ungo-ul meu este model S100 si m-a costat vreo 7 000 000 cu tot cu modul de ridicat geamuri si motnaj.

Acum am gasit un loc unde sunt mai ieftine si unde am si incredere in felul in care monteaza.
carmen53210
multumesc radu. imi poti trimite pe mail carmen_gyorgy@yahoo.com datele celor despre care spui?
Radu36329
Sunt la munca acum, dar cum ajung acasa iti trimit numarul de telefon al patronului de acolo. O sa-ti dau si adresa de la atelierul mare, ca mai au un atelier si in targ la vitan.
Oricum, functie de masina, o sa-ti recomande el ce e mai bine sa pui si ce optiuni mai pot fi montate.
carmen53210
multam, inseamna ca este vorba despre darius ( au si in targ vitan si pe campia libertatii ). chiar azi am vorbit cu ei la telefon si am ales viper 7.250.000 si intradevar ungo era 6.250.000. ambele sunt fara senzor de perimetru 1.800.000, inchidere a geamurilor 600.000 si alte optiuni pe care le mai poti monta pe parcurs.

mai mult ca sigur ca despre ei ziceai asa ca m-am linistit.
m-am programat deja pt azi ca mi-este teama sa stau cu masina asa la noapte ( abia azi am luat-o efectiv ).

o zi buna.
petre 1
Am mai intrebat pe forum dar nu mi-a raspuns nimeni ,sunt niste alarme cu pager stie cineva ceva despre ele ??
CRG
pai, Petre, mai toate alarmele au pager, si cam toate pagerele au cam aceeasi raza da actiune, parca intre 90-150 metri, in fct de interferente..

pagerul este usor de luat oricand dupa ce ti-ai montat alarma..

pe mine nu ma tenteaza, pentru ca la munca sunt departe de ea, iar acasa am dormitorul pe partea cealalta, si nu cred ca trece frecventa de beton...
Radu36329
Carmen, imi cer scuze, am fost plecat si inainte sa plec am uitat sa scriu.
Da e vorba de Darius de la Campia Libertatii. E un tip de nota 20.
Yo imi duc garnatia de la Ungo la el, desi e luata de la Alarm Service. A zis ca mi-o face el tot in garantie ca e autorizat.

Si acum sa vorbim despre pagere.
Am un Ford Sierra care, datorita faptului ca atunci cand l-am adus in tara arata ca nou desi avea 8 ani si 160 000 Km, a devenit o frumoasa tinta pentru hoti.
Asa ca am montat o alarma Maat.Extraordinara. Nici o problema timp de 7 ani. Si mi-au montat si un pager. E optional, nici macar nu e Maat.Am dat pe el atunci vreo 30$.
De functionat, funcitoneaza, zic eu, mai mult de 150m.
In mod normal tin masina in fata blocului, la o departare de geam de vreo 15m. Dromitorul este pe partea opusa a blocului (8 etaje, deci nu poti sa zici ca trece peste bloc semnalul) si totusi nu am nici o problema cu pagerul. Merge perfect.

La Astra, am vrut sa pun un Viper care are in telecomanda pagerul si o telecomanda d-aia rea cu ecran si alte prostii. Eram dispus sa dau maxim 300$. Ea costa 500$.
Asa ca m-am cumintit si mi-am pus un Ungo. Oricum si la asta se poate pune pagerul optional.Cred ca la ei exista si de firma, nu numai d-asta universal. Oricum daca ma hotarasc sa-l pun, tot la Darius ma duc dupa sfat.


Si apropos, Carmen, senzorul de perimetru de 1.800. Il am si eu pe lista.....
biggrin.gif
catalin51707
Salutare eu unul am Viper pe masina....e ok....am renuntat la faza cu perimetru ....ca deja astia de la mine din bloc stau cam prost cu nervii smile.gif) de la un timp biggrin.gif .......problema pe care o am acuma....dupa ce mi am bagat "eu coada" nu mai stiu sa o programez cum trebuie...in sensul ca suna doar cand masina este lovita ...dar daca o atinge careva ....liniste!
Are cineva vreun manual in romana pt Viper? sa mi dau si eu dracu seama ....cum sa ma "joc" corect cu ea!
mersi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.