Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ford C-Max VS. Opel Vectra?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
cristina38589
la pret sunt amandoua cam la fel,la dotari vectra parca ar sta mai bine.ce recomandati?
DragosS
Pai in primul rand nu sunt din aceeasi clasa.Pe urma,nu au acelasi pret!Vectra este mai scumpa!Depinde ce iti doresti de la masina asta! De la Ford,echivalentul Vectrei ar fi Mondeo!
madalina
e forma de Focus C-Max (monovolum, cica)!
DragosS
Stiu, C-Max e marice dar este Monovolum,la opel exista Meriva si Zafira. C-Max are un pret foarte bun acum.Am ca este o oferta la motorul 1,6 benzina dar nu mai stiu pretul exact.
G e o r g e
pai meriva cu 1.6 benzina era la super pret , vreo 14000 DDP parca . :roll:

dar nu poti sa compari vectra , clasa medie , limuzina, cu un monovolum !

c-max compari cu meriva !!!

zafira e peste c-max.

zafira opc ....
Andrei Suzuki
Stiu ca si eu m-am uitat la Meriva cand mi-am luat masina si...masina era relativ ieftina.Dar cheala.Cand te apucai sa pui cate ceva pe ea...sarea pretu de ziceai ca nu e adevarat.Pacat ca masina e misto.
Zafira masina ideala pt o familie de 3-4 persoane.
Zafira OPC :cheers:
pana30005
Zafira nu este peste C-max din nici un punct de vedere(marime,performante,etc)
Nu poti compara C-max cu Vectra(nu sunt aceeasi clasa deci necesitatile sunt altele)
DragosS
Focus C-Max este un pic mai mare ca Meriva dar mai mic ca Zafira.La Ford mai exista un monovolum,Galaxy, acesta putand fi comparat cu Zafira.
stefan_ieu
Auzisem la un moment dat ca cei de la Ford vroiau sa opreasca productia de C-Max cu motoare de 1.6 . Da' nu stiu de ce si nici nu stiu daca au oprit-o pana la urma. Un dealer spunea asta.
Zafira este clar peste C-Max la dotari. Plus ca se pot pune 7 locuri. C-Max este insa ceva mai stilat in interior. Pentru ca este mai nou.
DragosS
Da,dar Focus C-Max este un model mult mai nou decat Zafira.De altfel,la sfarsitul acestui an va aparea si in Romania Zafira 2 cu un interior mult mai frumos,in genul interioarelor de pe Astra si Vectra!
Alexis35404
Intradevar Zafira este mai mare decat C-MAx dar nu este peste el. Tiuta de drum si motarele diesel sunt superioare la Ford. ( 2.0 TDCI) Iar ca dotari nu stiu amandoua avand liste lungi cu optionale laugh.gif laugh.gif laugh.gif . Spatiu interior este mai mare la zafira si are si un al dile rand de scaune. Oricum depinde ce vrei de la masina. Ai familie copii?????
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.