Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Opel sau Volkswagen sau Fiat sau Renault sau Dacia sau CE ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Constantin39935
Ce masina second/noua e de preferat pe la 8500 E?
Ca Second-Hand ar fi:
1. Opel Astra G Caravan, 2000 - 2001, 1.7DTI, sub 130000 km, adusa recent
2. VW Passat, 1997-1998, 1.9TDI, peste 130000 km, rulata Romania
Ca masini noi:
1. Fiat Albea Star, 1.5MPI
2. Renault Clio Symbol/Bicorp 1.5 dci/1.6MPI
3. Dacia Logan Laureate/Ambiance 1.4MPI/1.6MPI
DragosS
Acum depinde exact ce fel de masina iti doresti.M-am uitat de curiozitate pe autovit si am vazut ceva optiuni interesante:

FORD FOCUS TOURNIER 1,8 TDCI 115CP ALBASTRU
Pret: 8,700 EURO An fabricatie: 2001 Carburant: Motorina
Rulaj: 110,000 km Capacitate: 1,800 cmc Putere: 115 CP
Locatie:CLUJ Inmatriculata RO
Dotari:
CUTIE MANUALA 5+1; GEAMURI ELECTRICE; SERVO-DIRECTIE; 4 AIRBAGURI; AER CONDITIONAT; JANTE ALIAJ; TAPISERIE PIELE; INCHIDERE CENTRALIZATA;
TVA DEDUCTIBIL,FILTRE+KIT CUREA DISTRIBUTIE SCHIMBAT, CARTE SERVICE, PARBRIZ INCALZIT,CARLIG,IMPECABILA,ETC..DE 3 LUNI IN TARA

OPEL ASTRA CARAVAN 1,7 DTI 75CP ALBASTRA
Pret: 8,699 EURO An fabricatie: 2002 Carburant: Motorina
Rulaj: 109,000 km Capacitate: 1,700 cmc Putere: 75 CP
Locatie:COVASNA Inmatriculabila
Dotari:
CUTIE MANUALA 5+1; GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE; SERVO-DIRECTIE; 10 AIRBAGURI; AER CONDITIONAT; INCHIDERE CENTRALIZATA;
RADIO-CD, SISTEM DE NAVIGARE, BANCHETA SPATE RABATABILA, VOLAN MULTIFUNCIONAL SI REGLABIL, REGLAREA FARURILOR ELECTRICA, ACOPERIRE PORTBAGAJ, SCAUNUL SOFERULUI REGLABIL IN INALTIME, CARTE SERVICE

SKODA FABIA BREAK 1,4 I 75CP GRI METALIZAT
Pret: 8,500 EURO An fabricatie: 2002 Carburant: Benzina
Rulaj: 50,000 km Capacitate: 1,400 cmc Putere: 75 CP
Locatie:GALATI Inmatriculata RO
Dotari:
CUTIE MANUALA 4+1; GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE; OGLINZI INCALZITE; SERVO-DIRECTIE; 2 AIRBAGURI; CLIMATRONIC; COMPUTER BORD; XENON; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;
IMPECABILA, NELOVITA, CARTE SERVICE LA ZI REPREZENTANTA SKODA, GEAMURI TERMOSENSIBILE, SCAUNE INCALZITE, VOLAN REGLABIL, PRIZA SPATE 12 V, JANTE ALIAJ, CASETOFON SONY, EDS

Idee este ca la 8500 poti sa gasesti un sh bun si la o clasa superioara fata de o masina noua cu acest pret.Trebuie insa sa ai grija sa verifici foarte bine ce cumperi.De regula daca o masina are carte de service este un lucru bun!
Nazareno Gabrielli
Passatul daca e real km si bine intretinut.

La sh totul depinde de km si cum a fost intretinuta.

Dintre cele noi as alege Clio.
Constantin39935
focusul nu ma prea tent. pt. ca are cam multi km...skoda fabia e din clasa mica...opel`ul astra ar fi ceva...dar are cam multisori km...in rest e ok...2002, aproape full
DragosS
Iar Clio nu este chiar asa ieftina.Bicorpul 1,5dci e pe la 12.000 pret ddp.Si motor de 1,6 nu exista pe clio din ce stiu eu.De 1,4 are 98 cp care sunt suficienti dar pretul este cam 10.000 la symbol si vreo 11.000 la bicorp.
Constantin39935
as dori oferte la obiectul cererilor...IN CERERI INCLUZAND SI FORD FOCUS MOTORIZARI DIESEL SI BENZINA PESTE 1.600 cmc INCLUSIV.
doresc dotari decente! MULTUMESC!! :oops: :puke: :argue: :cheers:
Dan27
se vede ca esti novice,fara sa te ofensez,dar 150000km reali nu sunt multi!
Constantin39935
bai DANE...un opel astra la 200.000 km e terminat...e dus motorul
150.000 km sunt f. multzi!!!
DragosS
Depinde de cum este intretinuta masina.Oricum acel Astra are 110k km.Daca sunt reali si masina este bine intretinuta este ok.Chiar tu ai zis ca ar trebui sa aiba sub 130k km.Poti sa te mai uiti la o Octavia 1,9tdi 90cp.Cred ca gasesti una cu rulaj ceva mai mic.
Constantin39935
pai tocmai am zis ca astara e bunisor...daca ar fi km reali
si o skoda m`ar tenta...o sa merg prin targuri sa ma orientez...tocmai am vazut pe acest site la sectiunea vanzari la OPEL o masina f. ieftina!!!
are ceva defect?! o sa postez linkul in 5 min.
Constantin39935
brb...am modificat!! :cheers: :oops:
Constantin39935
http://opel.masini.ro/anunturi-second-hand,Opel,24387.htm

asta e linkul...IMI CER SCUZE MODERATORILOR SI ROG SA NU`MI DEA BAN...PT CA AM POSTAT TOT ANUNTZUL!!
DragosS
Haha,pai tu cauti masina si tot tu o vinzi?

Atunci eu zic sa ai incredere in tine si sa o cumperi!Go for it! laugh.gif
Constantin39935
bai ar fi super oferta...dar daca masina are o hiba ceva...? dau 5700 E pe o rabla...cu motor stricat..sau ceva la tabla
Constantin39935
DragosS...e doar o coincientza de nume...nu o vand tot eu :idea:
Dan27
nu stiu ce sa zic de opel,dar am un mondeo la 160000 si e perfect.Ce sa-ti spun daca am avut un focus de 250000km?si nu am schimbat pe el nimic?l-am luat la 230000 si l-am dat la 250000 si mergea iti spun sincer,mai bine ca Mondeo.
DragosS
Si de nume si de judet?
Dan27
oricum opelu de mai sus merita banii.Dar parerea mea e sa suni,ca nu e pretul real.
DragosS
Mda,are dotari impresionante pentru acel pret.Dar e cam suspect de ieftina.Daca chiar e ok ar fi o afacere buna.
Constantin39935
SI CUM VERIFIC DACA MASINA E OK...??[color=green][/color][size=24][/size]
Constantin39935
mda...am sunat...cica pretzul e aproximativ real...omu nu mai lasa nimic la pretzul ala si mai vrea + 300 E ca cica are o problema si are nevoie de bani..deci m`ar costa 6000 E
DragosS
Suni!Faci o tura cu masina!Te duci la un service sa faci o verificare si eventual verifici cartea de service a masinii!
Constantin39935
si ce defecte ar trebui sa aiba masina (maxime) ca sa o cumpar?? acceptabile.. :!:
Constantin39935
mi`o vinde maine...ne intalnim in Bucuresti... :cheers: :argue: :tongue: :blackeye: :cry: :idea: :evil: laugh.gif tongue.gif :roll: :arrow: :albino: :brilsmurf: :bounce: :puke:
Dan27
chiar sunt curios,eu zic ca e teapa.Nu avea cum sa o cumpere la 4000 din Germania ca sa iasa cu ea in 6000.Tine-ne la curent.
DragosS
Eu pun pariu ca o sa o cumperi!
krysty
QUOTE(Constantin39935)
...IMI CER SCUZE MODERATORILOR SI ROG SA NU`MI DEA BAN...

-------------------------------------------------------------------------------------
Constantin39935
sofer incepator
Data inscrierii: 06/Feb/2005
Mesaje: 20
Locatie: Brasov (Brasov)
-------------------------------------------------------------------------------------

ti-ai propus sa imi testezi nervii? sa vezi cat de elastici sunt?
ti-am explicat destul de clar: pana pe 1 martie stai pe dreapta!
James Kilowatt
Eu as merge pe una noua. Personal, Renault dCI sau albea. Cu sh-urile e cam riscant si la banii astia...
DragosS
Omul doar isi facea publicitate la masina.Care mai parea si dubioasa!

Dar era hotarat sa o cumpere! laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.