Help - Search - Members - Calendar
Full Version: vanzari auto second hand??
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
costin tiberiu39909
smile.gif Vreau sa-mi iau o masina second hand de la o firma specializata pe vanzari second hand' probabil european auto sales. Totusi nu stiu cum e treaba cu taxele. Masinile aduse de afara banuiesc ca au vama platita dar pe langa inmatriculare , rar si asigurare ce alte taxe ar mai trebui sa platesc. Si nu inteleg dc sunt mai ieftine masinile vandute de aceste firme second hand decat cele vandute de persoane fizice??? Daca stie cine va cum sta treaba va rog nu ezitati sa raspundeti!!!!
Watcher
Apropos de EAS se mai discuta pe un topic special, si a ramas cam in aer discutia acolo. Daca sunt mai ieftine ca la persoanele fizice sa-ti fie clar ca trebuie adaugat TVA. In cazul EAS probabil (adica dupa parerea mea) trebuie adaugate si taxele vamale....
Alecs
QUOTE(Watcher)
Apropos de EAS se mai discuta pe un topic special, si a ramas cam in aer discutia acolo. Daca sunt mai ieftine ca la persoanele fizice sa-ti fie clar ca trebuie adaugat TVA. In cazul EAS probabil (adica dupa parerea mea) trebuie adaugate si taxele vamale....


ohmy.gift a propos de eas, asteptam, poate reuseste cineva sa-i contacteze si sa ne lumineze si pe noi.. ma gandesc ca trebuie sa fie ceva din moment ce s-a chinuit cineva sa posteze peste 700 anunturi, nu? :roll:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.