Help - Search - Members - Calendar
Full Version: comparatie intre A4 second hand si Oatavia 2 noua
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
sorin39878

Care este parerea voastra?
Ce a-ti alege sa cumparati intre un Audi A4 1,9/ 130 CP second hand si o Skoda Octavia 2 noua 2,0/ 140 CP ( ambele masini la acelasi pret de 22000euro) laugh.gif
Watcher
Subiectul era de postat la VERSUS wink.gif
Mai zi si tu informatii, pentru cine e masina, pentru ce, cati km are A4, ce dotari are A4,etc.
Octavia e mult mai spatioasa si la banii aia are destule pe ea.
A4 are alta imagine.
VIOREL-17
Trebuie ceva mai multe date. Oricum, Octavia este sub Passat iar eu cand am trecut de la Passat 130CP la A4 130Cp mi s-a parut o diferenta enorma. Asa ca probabil este si mai enorma intre A4 si Octavia. In plus, calitatea finisajelor in A4 este mult mai ridicata. A4 este, de asemenea, cea mai bine cotata masina second-hand.
bogdan43846
Parerea mea sincera este ca lucrul nou este sfant, cat despre masini amandoua sunt masini bune, numai ca O este mai spatioasa decat Audi, pe de alta parte Audiu are o imagine mai aparte nu toata lumea are Audi
V l a d
se muta la versus
HalbaSus
La 22.000 euro clar AUDI... la banii astia iti iei un A4 destul de nou si cu ceva dotari pe el. Iar intre octavia si A4 nu cred ca putem face comparatie, in plus A4 o sa-si pastreze mai bine valoarea. Devalorizarea la o octavia noua va fi enorma in cativa ani (defapt la orice masina noua).
eddie
Nu vazusem de cati bani e vorba,o Skoda puteai sa iei sa iei si la 18-19.000 de euro,dar la 22.000,poti alege un A4,sunt convins ca arata super-bine si nu are foarte multi km.
Nazareno Gabrielli
La banii astia poti sa bagi in calcul noul Passat care pleaca de la 16.000 de euro CIP........se pot face comenzi deja
eddie
Cip,cip,dar am un prieten care a dat pe unul varianta TREND cu toate optiunile,fara piele,numai 30.000 de euro DDP,ii vine masina la sfarsitul lui iunie.
Nazareno Gabrielli
OK. What's the point? Ce ai vrut sa spui cu asta?

Asa cum poti alege versiunea de 30.000 de euro poti sa o iei si pe cea de 22.000. Eu doar am spus ca e o optiune care trebuie luata in seama pentru suma respectiva.....
eddie
Fiecare crede ce vrea...ca exemplu:daca tot am bani sa-mi iau ultimul model de Passat, crezi ca imi iau dotarea cea mai slaba,ce zici?Ca astia la Porsche sunt slabi cu dotarile la echiparea standard !Mai pui ceva si ajungi acolo unde ti-am spus eu,spre 30.000 de euro.
Nazareno Gabrielli
Se poate nu zic nu....ca nu m-am interesat. Stiam doar pretul minim de plecare pentru ca am vazut o oferta....
eddie
Eu ti-am spus aici in cunostinta de cauza,ca am multi colegi cu masini bune,dehh !
G e o r g e
aici e forum nu chat tongue.gif


aveti acolo sus in stanga link catre chat ... use it !
eddie
Exemplific:am mai multe informatii despre preturile si dotarile masinilor ce se afla pe piata din Romania,e OK ?
DragosS
Una peste alta,ca sa revenim la subiect,conteaza foarte mult cati km are A4 si ce dotari.Octavia are doua avantaje majore in opinia mea:1.este noua;2.la 22k este cam full.

Totusi parca as merge pe Audi! blush.gif
eddie
Nu avem toate datele aici,nu stim nici cati km. are Audi ?!
VECTOR
si nu stim nici daca audi-ul respectiv este inmatriculat si rulat in romania sau este adus de afara.
oricum ar fi eu as alege A4.este masina mea preferata in clasa ei,si nu cred ca se poate face comparatie intre audi si skoda.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.