Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Firme care fac tuning
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
ciobanu33567
Am un megane bicorp si vrea sa-l personalizaz, dar ma confrunt cu ceva probleme:nu gasesc aproape nimic pentru el.

Din cate am citit eu pe aici ar trebui sa ma duc la o firma de tuning sa zic de exemplu ca vreau sa-mi schimb spoileru, el imi da un catalog cu poze din afara , imi da pretul si daca imi place comand
Dar daca eu vreau alt ceva decat pot ei sa-mi ofere ce ar trebui sa fac , nu este nicaieri care sa faca la comanda???? (elemente cromate sau eleroane).

Scrieti niste linkuri cu firme care fac tuning pt. ca in orasul meu nu prea sunt firme , m-ar interesa chiar si cele care au si cataloage.
Alecs
Nu prea sunt firme sau nu sunt deloc? Daca totusi sunt, viziteaza una, daca nu, in Bacau este reprezentanta C&C Tuning si aia au cataloage. Firme care fac la comanda, parca auzisem ca ar fi prin timisoara, dar nu stiu exact.. cauta si tu pe google.ro
madalina
Gasesti la mai multe firme de tuning. C&C sunt cei mai cunoscuti, cei mai scumpi si cei mai neseriosi.

E greu sa gasesti pe cineva sa iti faca ceva din fibra unicat,asa cum iti imaginezi tu, deoarece are nevoie de "forme", de matritele ce dau forma respectivei piese. Se poate face la comada o astfel de matrita, dar costa enorm.

Insa, megane fiind o masina foarte vanduta in Romania, gasesti oameni ce lucreaza in fibra si au deja matrite pt ele. Alta solutie este sa mergi la Renault si sa aduci piese de tuning facute de Renault. Pret mai maricel, insa.

Sau te duci la 3-4 firme de tuning (si mai multe daca gasest), ceri cataloage, compari preturi, compari modele, data de primire a piesei etc si rezolvi problema.

Oricum, nu teastepta sa coste 2 lei ceva frumos si de calitate!
ciobanu33567
am megane bicorp
sunt constient de preturi
dar la bicorp nu am vazut decat 2 -3 modele de eleroane
madalina
Alta solutie este sa cauti pe net firme straine ce vand astfel de lucruri, sa iti faci (daca nu ai deja) un card,acceptat si la platile internationale si le primesti acasa...
ciobanu33567
Am intrat pe www.cartuning.ro la jante allesio turbo si sunt 136 euro pe 15" , le-am gasit in Iasi cu 103 euro
Si ei se laudau ca au cele mai mici preturi
madalina
Ce au marit preturile! eu am luat pe 16 in primavara Alessio Turbo cu 108 euro+TVA.
ciobanu33567
Nu se fabrica jante turbo si sunt f ofticat
Zetics40545
M-am uitat si eu pe un site la jante, si am o intrebare: se pot aduce si jante cu pentru 4 prezoane? ca in poze am vazut numai cu 5.
CZY
@Zetics: In principiu, da. Trebuie sa vezi modelul care-ti place si pe urma sa intrebi dealerul local pentru varianta pe 4 prezoane. De obicei in cataloage si online apar numai pe 5. Eu m-am interesat de exemplu pt. Alessio si am descoperit la dealerul local cataloage in amanunt pentru aproape toate modelele de masini, inclusiv cu 4 prezoane...
Andrei Suzuki
Ce dealer? Are site?
ciobanu33567
Pt. renault megane bicorp se aduc ff putine jante

M-am saturat de cand caut, si nu am gasit nimic frumus

De fapt ce am gasit, era doar pe oferte dar nu se puteau aduce
SLY46
pt. motor.. DIMSPORT si pt. exterior PitStop tuning arigato.gif
lucian41567
Salut este o firma in Arad incearca la ei :www.#####.ro
eddie
Am vazut un eleron super pe un MeganeII de 2,0,vopsit la culoarea masinii,la pretul de 7 mil,unde l-a facut nu stiu,ca nu m-a interesat.
ciobanu33567
Cum arata?
ciobanu33567
A auzit cineva de firma de jante TOORA?
Lucas
Am auzit ca si in cluj este o firma care face eleroane, spoilere din fibra de carbon sau sticla. am uitat. au si un site. din pacate l-am uitat. intra pe google si il vei gasi. de exemplu am vazut pe site-ul lor un eleron de evo6 la 2,5 mil. deci sunt ieftini baietii. succes. pa
Drive safe
eddie
QUOTE(ciobanu33567)
Cum arata?

Revin-o cu un pm si ma interesez pentru tine.Acum sunt in concediu...
ciobanu33567
ok
merci


dar ce este ala pm??
Andrei Suzuki
Mesaj privat.Vezi ca e o casuta jos,la postul fiecarui user pe care scrie mp.Ala e.
eddie
Merci Andrei
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.