Help - Search - Members - Calendar
Full Version: europeanautosales
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Alecs
Dau search la masini sh pe masini.ro si majoritatea sunt cu europeanautosales.nl ... care-i faza? e firma care aduce masini din olanda? sa inteleg ca la pretul de pe site se adauga si taxele?
sorin24832
As fi si eu interesat sa stiu ce e cu European Auto Sales.Trebuie sa te duci in Olanda sa-ti cumperi masina sau este o firma care le aduce?
Daca e asa cat se mai adauga la fiecare masina? M-ar interesa un VW Golf 1,9 TDI 2001-2002.
stefan_ieu
Din cate stiu eu nu e nici o firma care le aduce. Dai telefon, eventual o rezervi (asta nu stiu daca se poate), te duci in Olanda si o aduci tu. Sau poti sa platesti pe cineva care face drumuri de genul asta.
Alecs
in mod normal da, dar ma refeream la anunturile astea de pe masini.ro
Ovidiu39759
Am facut o proba acum doua saptamani:
am trimis un mesaj celor de la European Auto Sales in Romana cu exact aceleasi intrebari puse mai sus. Din pacate nu am primit nici un raspuns. Nici macar: Please write us in English/Deutsch...
Am vazut ca au "inecat" toate sit-urile de specialitate, inclusiv cele germane.
Watcher
Adevarul este ca e chiar annoying, ca daca cauti o masina pe masini.RO speri sa fie ceva de aici, si trebuie sa navighezi printre multitudinea de anunturi EAS...
Alecs
exact de asta am si lansat topicul asta.. ca am dat un search si la inceput eram bucuros sa vad ca sunt o multime de anunturi cu masini, dar mi-a trecut cand am vazut ca 80% erau EAS... poate administratorii site-ului sa incerce sa-i contacteze, iar daca e teapa, sa stearga anunturile ( sunt peste 700 numai pe masini.ro )
Cristian39333
Salut. NU, nu e teapa cu EAS. Eu am vorbit cu ei ceva mai demult. Ei aduc si ei masini dar transportul costa foarte mult. Cel mai bine te duci si o iei de acolo. Eu am fost la Utrecht....de acolo vin cam toate masinile din Vitan....numai ca acolo au intre 150-200.000km....si ajung aici cu 70-80.000... laugh.gif laugh.gif
guerilla
25eur- noul pret din vama pentru reducerea nr. de km.

pentru cine era curios si dornic sa-si cumpere masina din RO (care sa nu fi fost cumparata de la reprezentanta de aici)
vlad41255
preturile de pe site sunt fara tva.mai adaugi tva-ul 20%si cand ti-o aduce de la 140000km iti da kilometrajul inapoi pana pe la 60-70000km.si isi mai pun si ei peste 1500-2000E peste cand ti-o vinde
Alecs
QUOTE(vlad41255)
preturile de pe site sunt fara tva.mai adaugi tva-ul 20%si cand ti-o aduce de la 140000km iti da kilometrajul inapoi pana pe la 60-70000km.si isi mai pun si ei peste 1500-2000E peste cand ti-o vinde


spui asta din surse sigure sau asa crezi tu ca se intampla?
SSARG
Preturile de la EAS sunt intr-adevar fara TVA, scrie pe site-ul lor, dar problema este ca EAS sunt un fel de angrosisti, vand doar firmelor, mai multe masini.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.