Am probleme cu infiniti fx 35 din 2013 3.0 tdi de ceva vreme am problema la el cu supapa egr care a tras dupa ea se pare si una dintre supapele de presiune de motorina dar nu reusesc sa imi dau seama care este
Masina proneste usor la relantiu turometru are putine oscilati pana se incalzeste motoru ... pe drum ea merge relativ ok dupa primele 10 minute imi apare martoru motor si contiuna sa mearga daca fortez sa accelerez la 3000 rpm imi taie pedala si se oreste masina instat ...
Pe tester am coduri de erroare care nu reusesc sa scap si sa le dau de cap supapa egr am schimbato noua cea veche era prea blocata si nu am mai ales sa o curat .... filtru de particule este curatit turbina este reconditionata de fost proprietar racitoru de gaze azi lam dat jos si este ok nu este imbacsit chiar este foarte curat clapeta si geometrica care este actionat de o supapa bypass functioneaza on deschide
Acestea sunt codurile de erroare care mi le tot da
P0089
p2425 din cate am citit ar fi legat de supapa egr sistemu de racire
p2457
p2293
Cineva mi`a zis sa iau fiecare mufa de la codurile de sus si sa verific tensiunea si daca cumva este problema pe cablaji
Problema este ca nu reusesc sa gasesc infromatie pt fiecare cod ce valori de tensiune ar trebuie sa am sa stiu daca este din piesa sau pe parte electrica
Ma poate ajuta cineva cu asemean informati nu situ ce ii mai fac
Daca este nevoie imi puteti lasa mesaji cu nr de tel pe mail si va voi suna sa ma indrumati alexandru.hb_2000@yahoo.com
Multumesc seara buna