Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nu ma descurc cu functia "cautare".... :(
Masini.ro Forum > Administrare > Echipa de moderatori Masini.ro
Alex-F1
Oameni buni, lamuriti-ma si pe mine totusi cum functioneaza functia aia de cautare, ca mi-am cam prins urechile.... :shock: De exemplu am deschis un topic nou (numit "noul Passat") in sectiunea "Noutati" si mi-a fost inchis pe considerente ca ar mai exista un subiect similar, asa ca m-am dus la "cautare" si n-am reusit sa gasesc unde s-a mai discutat subiectul respectiv!!! :cry: Acuma, io-s convins ca administratorul are dreptate, dar asta inseamna ca io-s cam batut in cap si nu ma stiu cu cautarea asta :roll: Help please!!!!

ALEX
G e o r g e
o data aici :
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=3005
si prima data aici:
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=2085
Alex-F1
Mersi George, dar ca moderator ma asteptam totusi sa-mi raspunzi la intrebare.... :argue: Cum ai gasit celelalte 2 topicuri? Si ce trebuie sa fac eu inainte de a deschide un topic nou, ca sa ma asigur ca nu s-a mai discutat subiectul pe care eu m-am gandit sa-l abordez? That's the question! :?: CUM CAUT??? :roll:

ALEX
G e o r g e
pai ori intri aici :
http://www.masini.ro/forum/search.php

sau in cazul tau era suficient sa te uiti pe prima pagina de la NEWS si vedeai primul topic cu passat. apoi pe urmatoarea pagina era urmatorul .

eu zic ca nu e greu.

functia de cautare o folosesti cum folosesti si google ul .
Alex-F1
Mah, stiam si io de functia aia de cautare si chiar am folosit-o inainte de a deschide topicul care mi-a fost inchis, tastand acolo "Passat" sau "noul Passat", dar mi-a gasit sute de topicuri, chiar si fara legatura cu Passatul!!! :shock: Acuma n-oi fi io nebun sa ma apuc sa caut prin toate topicurile alea dupa unul cu noul Passat, nu? :evil:
Hai atunci s-o luam si altfel: io as vrea sa deschid aici la Off topic (sper ca e bine) un topic nou in care sa invit toti utilizatorii acestui forum sa posteze fiecare cate o poza personala, asa macar ca sa ne vedem si noi chipurile, daca de intalnit nu prea se poate (exceptand bucurestenii, care s-au mai intalnit si se cunosc)! Acuma as vrea as stiu cum sa folosesc io functia asta de cautare, ca sa aflu daca nu cumva a mai avut altcineva ideea asta inaintea mea? Nici acuma n-am fost clar? tongue.gif Sau is io cam greu de cap la ora asta??? :brilsmurf: Astept raspuns....

Hai pa
ALEX
Watcher
fa te rog urmatorul test: cauta dupa "noul passat" si bifeaza ce-a de-a doua optiune (cautare dupa toti termenii). Asa vei gasi pe prima pagina de rezultate doua threaduri.

EDIT: PS: ma indoiesc ca vei avea succes cu threadul cu pozele de indentificare smile.gif
krysty
QUOTE(Alexandru30535)
Hai atunci s-o luam si altfel: io as vrea sa deschid aici la Off topic (sper ca e bine) un topic nou in care sa invit toti utilizatorii acestui forum sa posteze fiecare cate o poza personala, asa macar ca sa ne vedem si noi chipurile, daca de intalnit nu prea se poate (exceptand bucurestenii, care s-au mai intalnit si se cunosc)! Acuma as vrea as stiu cum sa folosesc io functia asta de cautare, ca sa aflu daca nu cumva a mai avut altcineva ideea asta inaintea mea?

intrebi un admin sau moderator. la cat matura forumul zilnic aproape ca stiu pe de rost toate topikurile. unii dintre ei nici nu prea au nevoie de functia "cautare".

ps: nu exista vreun topik cu pozele membrilor. doar "Masini.ro Teambuilding" si "Sa ne cunoastem mai bine"
ps2: ups, pe al 2-lea nu-l mai cauta ca n-ai sa-l gasesti nici daca iei fiecare topik la mana.
smile.gif
Alex-F1
QUOTE(Watcher)
fa te rog urmatorul test: cauta dupa "noul passat" si bifeaza ce-a de-a doua optiune (cautare dupa toti termenii). Asa vei gasi pe prima pagina de rezultate doua threaduri


ESTEEEEEE :cheers: Sarumana boieru' laugh.gif Cat despre threadul cu pozele, de ce spui ca n-as avea succes? :cry: Ce, e asa de greu de pus o poza acolo sau la ce te-ai gandit cand ai zis asta? Bineinteles ca nu e nimeni obligat, doar cine vrea :tongue: De exemplu daca tu nu ti-ai pune poza acolo, asta nu inseamna ca nu va pune nimeni, nu? Eu totusi voi incerca.... tongue.gif
OK, mersi de raspunsuri.....sunt un pic cam imbarligate toate optiunile alea de cautare, dar sper sa ma descurc pe viitor :cheers:

Hai pa
ALEX
guerilla
Pai cu pozele chiar nu cred ca vei avea succes.
in primul rand nu cred ca le va conveni multora sa fie salutati/injurati/batuti pe strada din cauza ca unii vizitatori (vizitatori nu membri) au vazut moaca lor pe un thread unde, sa zicem, userul nostru a criticat aspru masina "golanului". eh, ce zici, am dreptate?
eu unul declin oferta asta. poate mai tarziu, cand vor evolua si oamenii in tara asta laugh.gif
Gica-6
laugh.gif Da, sau altii ca mine, care nu am chef sa ma vada alti colegi sa zica ca stau pe net la servici in loc sa lucrez... :brave: (Ce rea e lumea :shock: )
Andrei Suzuki
QUOTE(CristianT)
Pai cu pozele chiar nu cred ca vei avea succes.
in primul rand nu cred ca le va conveni multora sa fie salutati/injurati/batuti pe strada din cauza ca unii vizitatori au vazut moaca lor pe un thread unde, sa zicem, userul nostru a criticat aspru masina "golanului".


Din pacate,sunt de acord cu Cristian.Cu parere de rau...are dreptate.
krysty
hai ca ati dat-o in off topik. s-a lamurit cum se foloseste functia search

asa ca... thread closed
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.