Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Opel Astra 1.6 84 cai
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Astra / Zafira
Cristian39333
Salut. Am si eu o problema si ma gandesc ca poate cineva a trecut prin asta. Am cumparat din Germania un Opel Astra 1.6 84 cai de 1 an (2003) 20000 km la bord. In total m-a dus cam la 9000EU. Surpriza am avut-o in Bucuresti...consuma cam 12.5 la suta in situatia in care nu stau prea mult in trafic.....e normal asta? Mai are cineva varianta asta de motorizare?
madalina
Ce te asteptai de la o masina de 84CP? Sincer Corsa (mai usoara) se descurca rezonabil (nu sportiv si nici foarte economic) cu 90 Cp. Asa ca e normal sa consume mult. daca mai mergi si prin centru, bara la bara, mergi un metru, stai 5 minute, mai mergi un metru, mai stai cinic minuet, e normal sa consume atat.
Cristian39333
Da, ma asteptam sa consume nitel mai mult dar parca 12.5 mi se pare prea mult. Eu am avut o Dacie de 1400 innainte si cred ca nu consuma 12 la oras.
G e o r g e
supernova mea consuma 12.5 inainte sa-i modific softul . asa ca e un consum normal.
Andrei Suzuki
Si acum cat consuma?
Dan39448
Am 3 intrebari adresate cunoscatorilor:

1. Ce pasi trebuiesc facuti pentru a cumpara o masina din Germania sau Olanda ?

2. Merita sa o iei de acolo sau renteaza mai bine sa cumperi o masina second de la un dealer de la noi care le aduce de afara?

3. Care sunt dealerii de la care poti lua o masina second in conditii bune, din toate punctele de vedere ?
G e o r g e
acum consuma 11.5 %
madalina
dan, gasesti raspunsuri in financiar!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.