Help - Search - Members - Calendar
Full Version: fiat seicento
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
doina28847
Ca soferi de seicento, cum vi se pare? Imi doresc o masina numai pentru oras.
Sorin Lucian33967
Pentru oras, e-n regula. Masinutza n-are cine stie ce putere - acum, depinde si de oras. Sa n-aiba pante prea abrupte. N-o vad frecata toata ziua-buna ziua pe ruta Brasov - Poiana si retur. Dar poate ma-nsel. Mai ramine deci problema fiabilitatii.
doina28847
Orasul e Bucuresti. Din cite stiu, nu-s prea multe pante. "Frecata" toata ziua prin Bucuresti, inteleg ca merge...nici cine stie ce putere nu cred ca-mi foloseste.
Multumesc!
James Kilowatt
Urca si seicento pantele... desi nu are herghelie de cai putere, nici nu are 2 tone smile.gif Oricum, nu o cumpara fara sa o conduci, si fara sa-ti placa smile.gif
Daniel40510
pai cu Seicento, daca nu te asteptzi sa fie mare pe dinauntru si mica pe dinafara :nope: totul este ok. Este ushor de parcat (adica ii gaseshti ushor loc, ceea ce nu-i putzin lucru daca lucrezi in centru) este shi destul de "nervoasa", destul de ieftinache la pretz, ce mai, este ideala pentru oras yes.gif . Consumul este cam mare, da' ce-i drept, mashina pleaca bine de la semafor :1: . Shi suspensiile sunt cam rigide insa am intzeles ca asha sunt la toate mashinile italiene. Eu mai am un Mondeo shi pe motiv de parcare dificila am decis sa-mi iau acest Seicento din 2001 shi sunt super multzumit de el, adica ishi face treaba, nu-i super-luxoasa, super-incapatoare sau mai stiu eu cum, da' strict ca mashina de oras (eu nici nu i-am luat rovigneta) este foarte OK :cool: . Nu as recomanda-o totushi pentru iesit din oras (cu atat mai putin pt. concediu unde mai sunt shi ceva bagaje) fiindca este f. mica shi mie, cel putzin, in comparatzie cu Mondeo nu-mi inpira incredere in caz de accident.
James Kilowatt
.... si asta pe buna dreptate. In caz de impact e una din cele mai pacatoase masini de pe piata. Insa pentru oras, merge.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.