Help - Search - Members - Calendar
Full Version: telescop stricat
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mercedes Benz
Gabriel29683
Am si yo un mercedes-cobra 123 si sunt foarte multumit de el ,cum merge.Dar mi s-a stricat telescopul dupa stanga spate si nu stiu cum sa il scot mai usor.Trebuie scos intai arcul sau pot sa il scot si pe sub arc ?Si mai trebuie sa ii schimb tamponul de la motor de pe stanga dar nu pot sa ii desfac imbusul care se prinde de bratul motorului.Ce sa ii fac ?
paun-3
pt a demonta amortizorul pe spate, gasesti in spatele banchetei spate un capac de plastic rotund pe care daca il scoti poti vedea piulitele de fixare a tijei. desfaci aceste piulite, ridici masina pe cric si o asiguri, nu-i nevoie sa acoti roata, si pepartea de jos a basculei gasesti doua suruburi care fixeaza amortizorul. nu trebuie scos arcul.
la tamponul de la motor nu ai specificat de ce nu poti desface surubul(ai stricat capul surubului sau nu ai cheie potrivita pt acesta). dar poti desface suruburile care fixeaza tamponul pe caroserie si piulitele care fixeaza bratul de motor, pui un cric sub motor si ridici pina se elibereaza tamponul dupa care tragi afara ansamblul brat-tampon si desfaci la menghina surubul buclucas.
spor la treaba. smile.gif
V l a d u t z
Mai bine te duci la service (daca nu te pricepi) nu cred ca te costa o avere
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.