Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Am si eu nevoie de ajutor (SFAT)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Adrian38980
Sunt proprietarul unei Corsa C 2002! Pe talon scrie ca atat pe fatza cat si pe spate sunt roti de R14! Daca eu iau jenti de R15 (in carte masini spune ca se pot pune) cum fac ca la urmatoarea verificare RAR sa nu faca aia spume si chiar cum pot face sa trec in talon R15!
cristi39097
chestia trebuia facuta de la inceput,cind ai fost sa inmatriculezi masina.Cum?Se numeste spaga si io dadeai la ingineru de la rar.Ai auzit tu pe cineva sa aiba probleme daca are alte genti decit pe cele din talon?
LA noi in tm eu nu am auzit,dar daca la voi asa e ....ii super naspa.
madalina
Nu e vorba de nici-o spaga!

Prodcedura cere insa, rabdare: se merge la RAR cu noile jante, se face omologarea, se trece modificarea in cartea de identitate a masinii, apoi cu cartea si nu stiu ce alte taxe, se merge la politie pentru efectuarea modificarii si in talon (banuiesccase emite un talon nou).

La Corsa mea scrie ca pot fi anvelope R14 sau R15.
Andrei Suzuki
QUOTE(cristi39097)
Se numeste spaga si io dadeai la ingineru de la rar.


Nu ma mira ca toata lumea (sau majoritatea) zice despre cei de la rar ca-s jigodii,nesimtiti,lenesi etc,etc atata timp cat tu pleci de la ideea asta..dai spaga si o iei inaintea cozii.Probabil din cauza asta numai unii sunt nemultumiti-adica cei care nu dau spaga.Nasol.Eu zic ca se poate rezolva si fara spaga,si la rar,si la medic,si in alta parte.Trebuie numai sa incerci
Adrian38980
Va multumesc mult de tot pentru sugestii!!
Ca raspuns pentru cristii din timisoara : Nu nu se iau de tine la modul ca te opresc si iti zic ca ai jenti mai mari insa un prieten de-al meu din cauza jentilor mai mari a patit-o pentru ca viteza lui era mai mare decat ce ii arata pe bord politia l-a oprit pentru viteza si cand a spus ca el pe bord nu avea decat 70 s-au uitat la jenti si si-a luat amenda si pentru aia
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.