Help - Search - Members - Calendar
Full Version: vreau o masina
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
bobi28351
as vrea sa imi iau si eu o masina dar in nici un caz dacie.
problema e,ca de obicei in romania, finantarea.nu stiu ce marca dar nici sa MERG CU EA CA INJ EPOCA DE PIATRA SA SA BAG BANI IN EA,INTR-O LUNA,MAI MULT DECAT am dat pe ea.
trebuie sa ma incadrez intr-o limita superioara de 7-800 de euro.ma poate ajuta cineva,macar cu informatii.multumesc mult iar daca mesajul nu a fost plasat unde tebuia imi cer scuze dar nu prea stiu pe unde sa-l pun.
multumesc pentru intelegere.
Marius30562
Nu vreau sa te dezamagesc, dar, daca 800 Euro sunt toti banii de care dispui, nu pre vad ce ai putea sa-ti iei exceptand o batrana Dacia berlina (pana in 1990) ...

Eventual un SH antic dar numai daca ai un hobby cu surubaritul !!!!

Sorry ...

Si BAFTA !
James Kilowatt
Eu am luat cu 800€ o masina de care sunt foarte multumit... merg cu ea de mai bine doi ani, si am facut peste 50.000km si nu pare ca are de gand sa crape, nu am avut niciodata probleme cu ea. Insa nu am cum s-o inmatriculez in Ro...

Daca as avea bani putini, decat sa ii arunc pe o dacie prabusita as cauta un oltcit in stare buna. Cu conditia sa nu fie model RM. 12TRS ar fi numai bun... Daca e bine intretinut, e mult mai performant si mai fiabil decat dacia.
Si masinile rusesti sunt ieftine, si pot fi gasite in stare buna insa in general sunt foarte gurmande.
V l a d
se muta la versus
Laur007
Daca te-ai forta de inca 200 euro cred ca ai putea gasi un Tico.
Oricum varianta masinilor rusesti e foarte buna, au tractiune spate si sunt foarte solide la suspensii si se comporta foarte bine la viraje.
Iti spun ca am condus un model de Lada al unui prieten bulgar la care pusese si o instalatie de gaz. Masina e super mai ales pentru gropile noastre. La vremea respectiva el daduse pe ea 500 marci masina era di '85.
Si ar fi bine apoi, daca vei cumpara, sa investesti putin in ea si vei fi foarte multumit. La capitolul caldura stau f.f. bine ( fie vorba ,era facuta pt. tara lor ). Si stai linistit se gasesc si piese noi.

Multa bafta! :headbang:
robert constantin31470
man cauta un audi80 de prin '79, a fost una din primele mele masini, si vreau sa-ti zic ca am facut ucenitia pe ea vre-o 80.000 km, i-am schimbat doar garnitura de chiuloasa, bine amortizoarele "nu erau" dar mergea si se ducea si la 140 km/h bafta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.