Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Boxe pe dacie
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Interior
catalin38755
vreau sa-mi cumpar niste boxe auto.m-am orienta la jbl 936e pe spate si 636e pe fata.primele sunt la 3.4mil iar pe fata 2.2mil.sunt cam scumpe dar daca le iau de pe emania-unde sunt toate 4 in jur de 4.5 mil cu instalarea pe care ar trebui sa o platesc
banuiesc ca tot acolo ajung.am o dacie dar vreau sa se auda bine si astea mi-au fost recomandata.ce spuneti?
catalin38755
aveti idee daca boxele de 16 sunt mari pt. usile fata ale unei dacii?
Nazareno Gabrielli
Eu zic ca sunt cam mari dar acum depinde ce vrei sa faci in masina aia.

Poti sa pui de 10 sau de 13 pe fata si unele mai mari ovale pe spate.
G e o r g e
sunt mari. standard sunt pe 10. poti pune pe 13 dar trebuie modificari.
guerilla
uite cum s-a gasit lumea sa vorbeasca din subaru si alte europene. laugh.gif
glumeam bineinteles.

cata, eu am dacie. pe fata am pe 16 si este loc suficient.
pe spate sint 2 ovale frumoase. de fapt erau, ca s-au gandit unii sa-si completeze stocul :evil:
MacAudio toate 4.
pretul - 4.5 milioane toate. 5mil cu tot cu instalare.
cum se aude? incredibil de bine pentru dacia. headunit-ul e un mp3 clarion care scoate tot ce se poate din boxe.
sunetul e clar, nedistorsionat. eu unul nu simt nevoia unui subwoofer in momentul de fata.
mai multe detalii pe private.
Andrei Suzuki
Mi-am luat si eu inca o pereche de boxe,tot Jbl.Aveam deja o pereche de GTo 926e de 100W nominali (2 cai) si astea noi sunt GTO 936e,tot 100W dar pe 3 cai.Pot sa iti spun ca isi merita banii.
Cat despre emania..nu stiu ce sa iti zic.Intr-adevar,au cele mai mici preturi,insa nu prea sunt seriosi.Ei zica ca onoreaza comanda intre 48 de ore si 5 zile;eu am dat comanda miercuri...saptamana trecuta si nici pana acum nu am primit un telefon.Asa ca acu 2 zile am intrat pe www.aoy.ro de unde mi-am luat wooferu nou si a doua zi mi le-au adus.Si asta pt 400.000 in plus.
G e o r g e
la supernova nu intrau :roll:
Baby Blues
Am avut si eu Dacie cu o instalatie audio Blaupunkt. dupa ce mi s-a montat instalatia am bagat burete in usile fata si spate si am tapitat portbagajul si chiar si la motor. rezultatul ; excepitional( pt o dacie).
Ps ; Nu inainte de a vopsi buretele cu o vopsea ignifuga. Succes!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.