Help - Search - Members - Calendar
Full Version: SMART VS MATIZ SH
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Claudiu35009
PRO SI CONTRA
Andrei Suzuki
Pai la banii cu care iei un Smart,poti sa iei vreo 2 Matiz Sh.Eu zic ca e mai bun Smart-u,desi la banii aia poti sa gasesti si altceva.
James Kilowatt
Eu mi-as lua un smart doar daca as avea deja inca o masina mai mare. Sa fie singura, nu e prea practic. Parerea mea smile.gif
Nazareno Gabrielli
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Este cel mai funny topic pe care l-am citit in ultima vreme. Nici nu stiu daca sa cred ca este o gluma sau este pe bune.
Masinile nu prea se pot compara. E diferenta prea mare de pret....si de calitate si de utilitate.....
Claudiu35009
diferenta de pret nu prea un smart sh e cam 4000 de euro cam atat e si un matiz acuma cu utilitatea nu stiu cred ca sunt doar de mers prin oras nu de carat marfa asha ca se pot compara lejer tongue.gif
Nazareno Gabrielli
1. Eu nu am vazut Smart SH mai jos de 6000 E
2. Cand am zis de utilitate nu m-am referit la carat marfa, Einstein. De exemplu, cu Smart nu poti merge pe distante lungi, este o masina strict de oras. Pe cand cu Matizul, chiar daca este o masina mica facuta pentru oras poti sa mergi si la drum lung.
Am un prieten care a facut turul Europei cu un Matizel si a fost f multumit.
3. Io zic ca nu se pot compara in mod obiectiv. Dar daca tu vrei sa le compari, campara-le.....
James Kilowatt
Si eu am un amic care a facut turul Europei, cu smartul, se pot face distante lungi fara probleme, desi viteza maxima e limitata electronic la 135km/h.
Problema e ca e neamt si cara dupa el pasaportul (la fundul portbagajului, ca nu i-l cere nimeni), o pereche de sosete de schimb si cartea de credit. Daca vrei sa mai iei si un cort si doua beri, ca sa nu zic de soacra, atunci nu mai ai loc in smart. Cu matizul la limita te-ai descurca.... :bounce:
Iar smart forfour e mult prea scump ca sa intre in comparatie. Are 4 usi, e la talia unei corsa insa costa cam 17.000 din cate stiu.
FESTINA
http://www.smart.com

Pentru mai multe detalii
Rau nu arata dar cam scump
In schimb consumul ma da pe spate
G e o r g e
aoleu cata linku'

te rog , data viitoare , si poate iti modifici si mesajul asta , foloseste asta :
CODE
[url=http://xxxxxxxxxx]aici link catre informatie[/url]
FESTINA
Scuze pt gigaterie, cred ca acum e mai bine.
Claudiu35009
Da nimeni nu intelege SMART second-hand. Si apropos Mircea uita-te si tu mobile.de si vezi cat e un smart tongue.gif sh.
Nazareno Gabrielli
QUOTE(Claudiu35009)
Da nimeni nu intelege SMART second-hand. Si apropos Mircea uita-te si tu mobile.de si vezi cat e un smart tongue.gif sh.


Eu m-am referit la preturile din Romania.........................
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.