Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Defecte de fabricatie la LOGAN
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
Nazareno Gabrielli
Informatia va aparea in curand.

12.600 de masini Logan au un cric care nu rezista la utilizari multiple. Dacia Renault le va da un cric nou la prima revizie.

3.300 de masini Logan au cablajul prost amplasat fiind expus prea mult la caldura dejatata de motor. Cablajul va fi deviat tot la revizie.

5.000 de Logan au o problema la computerul de bord. Este vorba de un "reglaj imperfect care produce anumite zgomote la filtrul de aer al masinii".
Vorbele ii apartin lui Stroe care asa mi-a declarat. Sincer, nu m-a lamurit total.

Cateva mii de proprietari au primit deja o scisoare acasa in care sunt invitati sa se reabiliteze aceste defectiuni.
G e o r g e
problema cricul : material de tot rasul la coarba cu care nu se poate desface nici un surub. problema si pe restul gamei dacia !

despre reglaj imperfect , laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif , era softul cu totul gresit. drept urmare in anumite conditii se produceau detonatii ce aruncau !!! da aruncau , cutia filtrului de aer de pe motor .

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

desi prima problema este din cauza romanilor, ca aici se fabrica dracoveniile respective , cea de-a doua apartine francezilor care au calcat in strachini, dar pe ei nu-i trage nimeni la raspundere.
Petronel42613
:wave: s-ar putea sa aveti dreptate in legatura cu defectele Loganului. Totusi eu am cumparat unul pe 25 septembrie 2004, pana la acesta data ruland pe o distanta de 15600 km fara probleme, cu un consum mediu de 5,8/100 Km.Poate singura problema a Loganului este stabilitatea pe timp de ploaie si iarna
G e o r g e
of of micule arheolog al nostru ce esti tu .

ia vezi cand e ultima data a mesajului ?!?!? blink.gif
V l a d
consum mediu 5.8/100 blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif bre io cred ca nu stii ce vorbesti... cum sa iba un asemenea consum... nici tico nu consuma atat de putin...
G e o r g e
vlad, sa ne gandim asa :

nu a mers in bucuresti, a mers cu o viteza constanta , a mers pe distante lungi(cica rodajul care nu e obligatoriu) tongue.gif

si tie iti consuma 4.5-4.7 la 90 km/h , nu ? biggrin.gif
ncristi
In afara de cric, chestia cu cablajul si de softul computerului de bord eu nu am auzit altceva...

Din ce am "cercetat" eu pana acum (in scopul de a-mi achizitiona una) chestii rele nu prea am auzit despre aceasta masina...toata lumea fiind fericita biggrin.gif

Nimeni nu mi-a spus pana acum concret ce a picat la masina si nici chestia cu consumul nu prea mai sta in picioare in ultima perioada...

Nu iau apararea loganului insa as vrea sa aud pe cineva spunand niste defectiuni concrete ale masinii ex:motror stricat, suspensii buluite etc.. nu ca este urata (asta poate aprecia oricine ca doar este la vedere nu?) sau ca are fund de frigider etc...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.