Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Zvon sau vine o ''bomba'' de la VW?
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
SSARG
Un pas inainte CORRADO 2


Concernul VW a facut un pas in fata, prin propunerea de lansare a noului VW Corrado mai exact Corrado2, o masina capabila sa concureze cu M3, M Coupe, S2000, Rx8 si alte masini de calibru mare.
Constructorul german a incetat sa produca variante sport coupe de la ultimul model Corrado adica de vreo 13 ani. Momentan s-a luat decizia de a raspunde cerintelor devotatilor VW de pe intreg mapamondul si ca raspuns la aceste cerinte s-a luat in calcul o posibila relansare a vechiului model sub alta structura si forma.
Modelul R32 Sport
motor R32- 280 Cp
RWD- 2 Motion traction control technology
pret:21.000$Modelul Wolfsburg
motor R32s Vortech Supercharged- 330 Cp
RWD- 2 Motion traction control technology
pret:23.000$Modelul Autobahn
motor W8t- W8Turbo -400 Cp
RWD- 2 Motion traction control technology
pret:25.000$




VW Corrado2 se comporta bine atat ca masina de strada cat si pe circuit, dotat cu precizia unui M Coupe si acceleratia unui S2000.
Tractiune spate, distributie de greutate 50%- 50% pe punti, un comportament pe sosea de invidiat, o gramada de caluti sub capota si un design exterior ce a reusit sa dea clasa mai multor designeri de renume.
Dotari si alte informatii:
-sistem avansat al controlului tractiunii a eliminat definitiv problemele intampinate de tractiunea spate.
-Jenti din aliaj usor de 18” echipate cu cauciucuri cu profil jos oferind o aderenta ridicata.
-Sasiul, capota de la motor, usile si trapa sunt realizate din aliaj iar combinate cu alte materiale composite scad greutatea masinii la 1088kg pentru modelul R32 si 1224 kg pentru modelul W8t
- Distributia fata – spate de 50 -50% ofera o manevrabilitate intalnita numai la modelul E30 M3
-Un interior sofisticat, un computer de bord ce inregistreaza fiecare aspect al modului de sofat, forta G, acceleratia, consum....
-Acceleratia 0-100 Km/h in mai putin de 5.2 sec pt R32 si mai putin de 4.6sec pentru Wolfsburg
-Cutie in 6 trepte manual sau optional secventila
-5 trepte de reglaj al suspensiei
1 Track
1 Street
1 Comfort
2 Custom levels
- 5 setari ale chipului de putere
1 Performance
1 Standard
1 Economy
2 Custom
SSARG
Ce ziceti, frumusel, nu?
si alta poza..
mike.omega
Asta nu e decat o bora trecuta prin photoshop :dontknow:
SSARG
Bora-Bora, dar daca specificatiile tehnice sunt pe bune o sa planga multi cand o sa-i miroasa gazele de esapament...!!!
Nazareno Gabrielli
QUOTE(SSARG)
Ce ziceti, frumusel, nu?
si alta poza..


Zic ca proiectul e vechi si prezentat pe larg pe un site de unde ai luat si tu toate ionformatiile mot a mot.
SSARG
:evil:
-Nu stiu cat de vechi este proiectul, dar nu am mai vazut subiectul pe forum(nu cred ca ma insel, daca da rog un administrator sa ma ''arda''!!!).
-Informatiile le-am luat de pe net(mot-a-mot, bineinteles, ar fi trebuit sa fac un rezumat, ceva, sau sa platesc drepturi de autor?!), de unde multi dintre noi ne informam, n'est pas?
-As fi dorit sa aflu parerile despre masina al oamenilor de pe acest forum, altfel nu postam aici nici unul din noi, stateam pe alte site-uri!
___________________________________________________________

Consider ca este una dintre putinele masini frumoase de la VW iar specificatiile tehnice sunt...''tari''!
Ar fi interesante pentru mine si alte pareri!
smile.gif
Iulian HondaFan
cool, SSArg. eu nu stiam, daca si preturile sunt cum le spui eu imi iau unul de cum apare... da un link, daca ai...
SSARG
Nu stiu daca a trecut de nivelul de prototip si urmeaza sa intre in productie. Nu as vrea sa dau link-ul pentru ca deja am fost ''certat'' ca am copiat de pe alt site o prezentare veche. Incearca sa gasesti cu Google.
Iulian HondaFan
it's nothing wrong cu preluatul de pe net, in fond e vorba de libera circulatie a informatiei. tu nu ai nici un beneficiu material, aceste vesti chiar producatorii care le lanseaza doresc sa fie diseminate...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.