Help - Search - Members - Calendar
Full Version: De ce nu mi-as lua o masina electrica
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini Hibride
dordeduca
As vrea sa fac o lista pentru care oamenii nu isi iau o masina electrica
As vrea sa excludeti din lista urmatoarele

1. nu stiu prea multe despre ele- informatie e gratuita si exista pe net
2. costa prea mult- daca ati face un calcul cat platiti pe benzina masina electrica e gratuita
3.nu sunt destule statii, daca isi iau mai multi nu o sa mai avem loc la ele- amual se inmultesc statiile de incarcare plus una libera la tine acasa 24/24
4. nu am posibilitate de a incarca acasa-cine isi permite o masina dar nu isi permite un adapost pentru ea 1 traieste toata viata pentru a fi carutat 2 isi bate joc de o investitie
5.nu am 10k-30k euro sa dau pe ea dar am 100 lei sa mai merg 30km sapoi om vedea faza e ca banii care ii bagi in benzina iai putea plati rata la masina electrica
James Kilowatt
Sa știi ca din păcate nu mai umbla pe aici decât boții. Iar adminilor nu le pasa, e abandonat forumul.

Eu nu-mi iau o mașină electrica pentru ca nu merg cu mașina în oraș. Iar la drum lung e penalizata de autonomie și timpii de încărcare.
Aș lua una poate cu e ioniq 5, care se încarcă la 350kw, însă când or sa fie stații de 350kw peste tot.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.