Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce masina "second hand" ti-ai lua din belgia?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
gabi38384
Sa zicem ca ne intalnim pe tren intre buc si ploiesti ( tongue.gif ), mi-am vandut vechea dacie (:oops:) , intamplator peste o luna merg la bruxelles si voi avea 10000$ in buzunar. Parca e timpul de o masina adevarata. Ceva de clasa medie, nu foarte puternica (sa zicem pana in 100CP si 2000cc), nu mai scurta de 4m (deh...am 1.87m), benzina (nu fac mai mult de 10000km/an). Ce ma sfatuiesti :roll: ? Many thanks
mike.omega
Un focus 1.6 100CP din cate stiam eu smile.gif
sorin37756
In primul rand m-as informa: Cat costa taxele, cat costa o masina inmatriculabila, adica cu Euro 4, cat costa drumul dus-intors. Este trist, cu 10.000 Euro poti lua o masina s-o pui in rama... dar nu stiu daca avand acesti bani poti sa aduci o masina inmatriclabila in Romania. Sfat: oricum nu conduci decat 10.000 km pe an. Eu as mai astepta pana in 2007-2008 sa vedem upa integrare care vor mai fi normele... oricum intre timp oferta de masini cu Euro 4 va fi mai bogata, poate scapi si de taxe, deci: nu te grabi, cine te iubeste te ia si fara Focus...
mike.omega
De cand vorbim noi de euro 4 :scratch:
Inca mai sunt valabile normele pt euro 3, euro 4 se introduce de la 1 ian. 2007 :thumbup:

Daca vrei o masina mai ieftina, iti poti lua un astra de prin 2002, dar e mult sub focus, insa acceptabil :hello1:
Laur007
Ar fi excelent un "merZ" model mai vechi .Sunt cele mai fiabile.
Catalin30684
Un Opel Astra 1.6 este avantajos dpv al costurilor de intretinere si nu-l consider sub Focus.
James Kilowatt
Renaul Megane 1.6?
Cu putin noroc si efort intra si o toyota corolla (vvt) sau o Honda Civic (desi e posibil sa fie prea mica pentru gustul tau). La benzinare eu m-as orienta spre japoneze.
mike.omega
QUOTE(Catalin30684)
Un Opel Astra 1.6 este avantajos dpv al costurilor de intretinere si nu-l consider sub Focus.

Poate la materiale si finisari sunt egale dar din cate stiam eu toate modelele focus si mondeo au suspensie independenta pe spate, iar opel astra nu are asa ceva, nici macar noul model, daca nu ma insel :roll:

Suspensia asta schimba radical comportamentul masinii, in bine :!:
Dan27
am un focus tdci de 115 si e nervos rau,dar din cate inteleg asta nu te intereseaza.Oricum si eu merg cuminte cu el,dar cand am nevoie si ma grabesc e super.Nu sta in curbe ca si Mondeo,dar e foarte manevrabil.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.