Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fiat Uno Tuning
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
Laur007
Fiat Uno 45 , carburatie, cmc 999, 32kw.
Ce se poate face pentru a mari puterea, design exterior, etc.
Astept propuneri si chiar rezultate concrete pe acelasi tip de masina/asemanator.
Laur007
Inca astept propuneri pe tema subiectului.
DORU
Salut !

Concret: ai carburator si 44 CP.
Ce fel de tuning doresti? Caroserie sau motor? La caroserie mai poti face ceva, insa la motor, daca nu ai computer, mai greu.
Poate vreun filtru de aer...parerea mea smile.gif)
mike.omega
Nu stiu cum e amplasat motorul si cum e cu pozitia carburatorului dar poti pune unu dublu corp sau 2 dublu-corp(atentie sa fie reglate bine) si vei simti un plus de putere si un gol de benzina tongue.gif
De altfel poti plana arborele cotit, poti sa ii cresti cilindreea prim alezarea blocului, ii poti schimba axa cu came dar astea trebuie sa le faca cineva priceput smile.gif
Laur007
Am avut un carburator de Dacie si nu am simtit nici o schimbare in afara de consum ( + ). Ideea e, as putea face o modificare pe injectie si ce ar trebui sa fac in acest caz, adica modificari. :salute:
Laur007
Cat despre exterior ce ar fi mai usor spoilere, praguri, vreo gura de aerisire pe capota, probabil grosimea rotilor, ce drum trebuie sa apuc stii vreo firma ( saa nu ma jupoaie - e adevarat obrazul subtire... )
mike.omega
Lasa carburatorul de dacie! puneti de alfa :!:
La exterior trebuie sa gasesti un atelier care sa lucreze in fibra si sa-ti faca exteriorul dar cum sunt din CT, habar nu am ce e prin bucuresti :roll:
Laur007
Ai ceva poze cu exterioare?
mike.omega
Nu :cry:
Laur007
Supermoderator! :oops:
V l a d
poze
V l a d
...
V l a d
...
V l a d
....
Laur007
Meci pentru poze.
Ceva interioare ai?
V l a d
ai fiat uno 1 sau 2?
Laur007
Model 1, dar cred ca interiorul e aproape la fel.
La exterior difera aripile cu grila fata si usa spate.
V l a d
sunt diferente destul de mari la interior intre uno 1 si uno 2. Eu am avut un uno 2. O sa caut poze de interior ca momentan nu am
Laur007
Sunt nerabdator!
Merci!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.