Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cum se introduce codul la casetofon?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
codrutz32435
Stiu ca e cam tampita intrebarea, dar chiar nu stiu si nici nu mai am documentatia de la casetofon....
Trebuie sa deconectez bateria si va trebui sa deblochez si casetofonul ulterior asa ca as avea nevoie de niscaiva indicatii...
Multumiri anticipate :albino:

aaa...si inca o intrebare: cine face head-unit-urile pentru ford?
CZY
Cand legi cass-ul pentru prima oara la curent (sa zicem ca-l muti in alta masina) apare pe display: code------- si se introduce din butoanele lui. Codul este de obicei lasat pe o eticheta adeziva lipita in interiorul parasolarului.
Nu cred ca merita sa-ti bati capul cu cine le fabrica. sunt niste jucarii de complezenta, nu merita efort. mai bine le schimbi cu ceva de firma. eu pe al meu l-am dat cadou (zau) si am pus pioneer.
Silviu43956
la mine e asa:

- codul are 3 cifre
- tu ai 4 butoane

apesi pe primele 3 butoane pina cind apare cifra dorita... ex. de 3 ori (0-1-2) daca vrei sa apara "2"

apesi apoi pe butonul 4 si, gata!

Poate merge... Bafta !
codrutz32435
pt. Silviu
merci de raspuns dar am rezolvat de mult problema...eu postasem in urma cu vreo 5 luni biggrin.gif...doar nu credei ca stau 5 luni fara zgomot in masina smile.gif)???
merci oricum!!!!
...aaaa si era sa uit la mine codul are 4 cifre si eu am 6 butoane la cass, dar in principiu codul se introduce exact cum ai zis tu....
eddie
E,hai ca n-au fost decat 4 luni.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.