Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Poze
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Peugeot_Fan
M-am gandit si am hotarat sa creez acest subiect.Va rog sa puneti aici poze cu masini,modificate sau nemodificate! :thumbup:
f1anatic
Pai unde sint pozele ?
Incep eu


Asa va arata masina mea...pe care am ordonat-o si chiar pot sa zic 40% cumparat-o pe 29 Noiembrie 2004 si nu stiu ce "Subaru" meu se intimpla ca nu a venit inca ! Acum in Ianuarie vine...dealer-ul a zis ca din cauza sarbatorilor va fi 6-8 saptamini...dar noi am fost prea optimisti. In orice caz...ce am cerut noi este ca in poza; geamurile vor devenii fumurii cind se va incalzi. Ca sa se usuce naibii pelicula...

Subaru Legacy GT
250 HP, 250 lb-ft torque

Pina la primavara va avea
-AccessPort de la Cobb Tuning (ECU tuning) + 20 hp + 37 lb-ft torque
-Cold Air Intake (Ghetto Engineering - adica o facem noi pt. ca avem experientza cu 2 alte masini iar produsul Perin costa 200 de dolari si este tot numai in compartimentul motor) + 10 hp + 15 lb-ft torque
-intake silencer removal
- si partea cea mai grea: water spray cooler pt. turbo intercooler (in momentul de fatza am un schimb de idei cu altzi smekeri cum sa il facem noi...si sa nu il cumparam...se gaseste pt. modelul Impreza WRX STI - acelasi motor ca al meu insa la 400 de dolari...sa si-l tzina)
-Short Throw Shifter (reduce cursa skimbatorului de viteze)
-GPS navigation

Atita frate. Poate si BOV (Blow Off Valve) care sa permita cresterea presiunii turbo. Costa numai 140 dolari...si itzi poate aduce vreo 40 CP numai ca daca nu o reglezi corespunzator...poate sa bubuie motorul.


[/img]
HalbaSus
damn... voi vreti sa va duceti la curse cu ea ? :cheers: oricum frumoasa masina... cat despre: water spray cooler pt. turbo intercooler, nu stiu in ce masura este necesar avand in vedere ca nu va fi folosita in regim de forja tot timpul (sau va fi ? smile.gif)... adica avantajele la acel cooler incep sa apara dupa primii cativa km parcuri cu acul turometrului la rosu... cat despre schimbator eu zic sa-l lasi asa ca oricum am auzit ca e cam scurta cursa de impreza, daca zici ca e acelasi motor eu nu vad nevoia scurtarii cursei... desigur daca chiar te duci la curse legale sau ilegale cu ea atunci ar fi o idee...

dar o evacuare de ce nu-i pui ?

ah, si da... stiu ca sunt off-topic dar ce sa fac smile.gif
Peugeot_Fan
Ford Speed-Bird
Peugeot_Fan
Ford Speed-Bird
Peugeot_Fan
Ford Speed-Bird
Peugeot_Fan
Ford Speed-Bird
Peugeot_Fan
Va place?Este un super hot rod.A fost Ford Thunderbird.
V l a d
Masina asta a fost modificata de West Coast Garage! E normal sa arate asa bine. Dar daca cautati in topicurile mai vechi o sa gasiti un subiect asemenator unde sunt o groaza de poze.
Peugeot_Fan
Unde? :help:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.