Help - Search - Members - Calendar
Full Version: unde parcati de sarbatori (revelion)????
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Probleme Sociale
CZY
Caci in cartierul meu toti cretinii sufera de sindromul "sunt sarac lipit dar cumpar petarde" :evil: De fiecare data se intampla un adevarat bombardament din care au de suferit masinile parcate in jurul blocurilor. Petardele mai mari pot chiar incendia o masina iar de sticlele de sampanie lansate de la etaj ce sa mai spun :evil: Cu putin timp in urma un am vazut un Renault Megane (foarte bine intretinut) facut literalmente zob de ...un banal balon umplut cu apa si aruncat de la balcon de niste prichindei nesupravegheati. Cand am vazut masina am crezut ca s-a sinucis cineva sarind de la geam. Cand colo au fost doar trei, patru litri de apa intr-un balon de cauciuc lansat de la 10. Reparatia a costat ~ 50 milioane si a fost suportata de parintii minorilor (din cate am inteles asigurarile isi recupereaza banii cand faptasul este cunoscut)...
Deci??? Unde parcati? :blackeye:
mike.omega
In parcare!?
De obicei mai arunc si eu cate o petarda, dar in strada nu pe/sub masini cum fac anumite persoane :roll:
Alex-F1
Da.....e buna intrebarea, dar tot pe strada/parcare vom parca cei care n-avem garaj......n-avem ce face.....doar sa speram fiecare ca nu va fi el ghinionistul a carui masina sa aiba de suferit in urma petardelor..... :blackeye: Daca s-ar putea io mi-as impacheta masina si as duce-o-n casa in noaptea de revelion.... :!: Mai vorbim!

Hai pa
ALEX
dragos28836
din fericire la mine in parcare e foarte liniste... partea proasta e ca nu fac Revelionul acasa... asa ca in fata hotelului unde am sa stau e foarte probabil ca masina sa incaseze ceva petarde sau alte obiecte.
dar in orice caz CASCO sa traiasca!!! deabea astept sa-mi pocneasca ceva ca poate iau si eu o vopsitorie totala si sa vedeti atunci ce culoare imi fac masina... (am prieteni la asigurari si mi-au promis ca daca vin cu o dauna buna imi fac masina ce culoare vreau) smile.gif))
din pacate pentru dusmanii mei nu prea mi-e frica, eu sunt de ala care merg cu detectoru' pe mijlocul parbrizului si nu-l scot nici cand trec pe langa garcea... fac asta de vreo 2 ani si deabea astept sa vina unu cu tupeu sa imi confiste detectoru' ca asa am sa am motiv fata de nevasta sa cumpar unu nou smile.gif))))))
va doresc la toti sarbatori fericite si un nou an mai bun ca asta!
TheCube
Iaei, dupa ce am parcat, niste copii se jucau cu o chestie care a luat foc si ardea cu flacara langa pragul masinii mele. Noroc ca nu ma indepartasem decat 10 metri... I-am luat la suturi. (Dupa ce am stins focul, evident)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.