Buna ziua,

As dori sa scriu despre firma Avia Motors Skoda
Am vazut un Nissan Juke, 2014, 4x4, cu 16000km, arata foarte bine in poze( pozele erau facute la firma Avia Motors Skoda),vandut de aceasta firma Avia Motors Skoda. Am sunat la nr de telefon afisat, agentul de vanzari al firmei s-al intreb detalii despre masina. Agentul mi-a dat ‘’detalii’’…masina e foarte buna, este intacta, a fost condusa de un colonel care are 70 si ceva de ani, care nu prea circula cu ea, om serios, nu face el magarii, totul este inregula.
Am stat m-am gandit, am zis ca trebuie sa fie inregula odata ce masina este vanduta de o firma autorizata, Avia Motors Skoda, firma mare, proprietarul masinii este colonel, astea sunt oamnei seriosi…..DAR NU, AM LUAT O TEAPA FOARTE MARE.....CEI DE LA AVIA MOTORS SKODA SUNT NISTE ESCROCI, stia ca suntem tineri si au zis ca ii fraierim usor( dar ei nu stiau cat de bine cunosc masinile)…va voi povesti
Eu sunt din Iasi, am plecat joi seara cu trenul iar vineri dimineata am ajuns in Constanta de unde era masina. A venit agentul de vanzari ne-a luat de la gara si ne-a dus la proprietar acasa, acolo tineau masina. La inceput totul bine, proprietarul foarte amabil, sa va fac o cafea, etc. Am inceput sa ma uit la masina si am sesizat multe nereguli, care te duc cu gandul ca masina a fost botita si reparata : 1. La capota, in partea stanga nu era distanta intre capota si far, in partea dreapta era o distanta de un deget intre capota si far, era vizibil cu ochiul liber, la o masina scoasa din fabrica nu exista asa ceva. 2. La suportul de la numar, in fata avea un suport de numar de la Kia, iar pe spate il avea pe cel original, Nissan. Numarul din fata se cunostea cum a fost indreptat, daca era desptept isi punea macar un numar nou. Plasticul din fata de sub capota nu era fixat bine, avea joc. La portierele din fata, deschizatoarele de la masina erau noi, intacte, in timp ce pe spate se cunosteau ca sunt uzate, lucru normal, dar de ce alea din fata erau noi ? nu sunt mai des folosite decat cele din spate ? Plus ca farurile din partea de sus erau intacte, in timp ce cele mai micute se cunosteau ca sunt de cand a cumparat masina, li se schimbase un pic culoarea, lucru normal, dar de ce cele de sus erau noi ?.
Cand am descoperit toate astea si am inceput sa i le arat proprietarului, acesta a inceput sa devine incoerent, ‘’ nu stiu ce s-a intamplat, asa e masina, parca a intrat unul in mine la semafor dar nu mai stiu’’ imi era mie rusine de ceea ce spunea, iar cand l-am intrebat ‘’ cum domnule, dar nu dumneavoastra ati condus masina, cum sa nu stiti ? A conduso altcineva ?.....a zis ca el a conduso si a inceput sa se eneveze, sa tipe sa spuna ‘’ stiti ceva baieti, asta e masina, daca vrei o cumperi, daca nu, nu....ganditiva’’
Cand am vazut ce fel de ‘’ Domn Colonel’’ este am iesit din curte.... ir dupa ne-a spus daca nu stam sa ne mai gamdim. ERA FOARTE CLAR CA MASINA AVEA PROBLEME.
Iar agentul de vanzari se cunoastea foarte bine cu proprietarul, sunt convins ca stia ca masina a avut un accident ceva.....nu a spus nimic cand am vazut toate acele neinreguli si ii era rusine de ceea ce spune proprietarul. Daca intradevar masina nu avuse nici un accident ar fi incercat sa ne convinca ca masina nu a avut nimic.
Am plecat imediat la gara si ne-am intor spre casa. Am mers atata timp cu trenul, se adunase o oboseala graznica, aveam bagaj dupa noi, pentru ca dupa urma sa mergem in concediu cu masina, noi chiar eram siguri ca o vom cumpara....iar acum a trebuit sa ne intoarcem inapoi la Iasi cu autobuzul alte 10 ore de mers in chinuri groaznice, era super cald, a trebuit sa schimbam autobuzele pentru ca nu aveam direct, si BANI CHELTUITI AIUREA SI MULTA MULTA OBOSEALA......pentru ce ? ca FIRMA AVIA MOTORS SKODA CONSTANTA ESTE FOARTE NESERIOASA SI A INCERCAT SA PACALEASCA 2 TINERI ? RUSINE !!!!!!!!!
De aceea am decis sa scriu despre aceasta poveste ca sa nu mai pateasca nimeni ce am patit noi.
NU CUMPARATI MASINI DE LA AVIA MOTORS SKODA........sau daca aveti curajul sa va asumati riscuri, puteti incerca.
Si voi scrie sasiul masinii Nissan Juke, in caz ca vi se pare tentanta aceasta masina sa nu va luati TEAPA.....
NISSAN JUKE CONSTANTA, 2014, ROSU-GRENA,
SASIU :VIN : SJNFANF15U6416115