Am un Cielo din 2001, motor 8 valve. Inainte de ajunge la mecanic imi merge intrerupt si se auzeau cum bat tachetii puternic. Am fost la mecanic si mi-a segmentat motorul, pe langa segmenti am mai schimbat si semeringurile la supapa. Dupa incheierea motorului am mers aproximativ 1km dupa care mi-a facut aceeasi problema ca si inainte de segmentare (adica imi mergea intrerupt ca si cum ar fi mers in 3 pistoane). La sfaturile mecanicului am schimbat si bujiile pentru GPL (mentionez ca masina este pe gaz) dupa care masina a mers bine cam 40km dupa care iar a mers intrerupt ca si cum nu se alimenta. Am schimbat fisele si cu capacul la delcou si am mai mers aproximativ 10km si din nou a inceput sa mearga intrerupt. Am fost si am reglat gazul schimbandu-mi si un releu dupa care am mai mers cam 60km si din nou a inceput sa faca la fel. Am fost din nou la mecanic cu el si am gasit tachetii putin uzati si cu axul cu came, le-am schimbat, am montat din nou chiuloasa pe masina si imi face la fel.

Ce ma sfatuiti sa-i mai fac ca mi-a mancat zilele, daca a avut cineva vreo problema asemanatoarea va rog sa ma ajutati cu un raspuns sa rezolv si eu.
Va multumesc anticipat si sa aveti o zi buna.