Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ford tranzit turneo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
ciobanu33567
Care vrea sa-si ia o astfel de masina sa se gandeasca de 2 ori.
Am deschis acest topic pentru a-mi arata nemultumirea fata de aceasta marca si fata de servisul din ramania.
Am intrebat cand l-am cumparat cat consuma :au zis 6,5 %, defapt 10-11%
La o luna mia picat rulmentul cu ABS la roata stg spate: 3 luni mia luat pana la schimbat. (dupa o luna a venit piesa si cand sa o puna mau anuntat ca a venit o pisa care nu se potriveste, dupa alta luna a venit piesa corespunzatoare dar avea defect de fabricatie, iar debia a 3 luna a venit piesa cea buna.)
Pe 20 noiembrie mia picat o piesa de la alternator si inca nu a venit. mau anuntat ca vine pe 6 dar tapa mai astept sper ca anu asta sa mai pot folosi si eu masina.
si tineti cont: este masina de marfa luata pe leasing platesc o gramada pe luna , iar ea sta pe dreapta si nu produce.
[/size][size=18][color=red][/color]Si toate astea se fac in garantie.
O revizie mi sa spus ca va costa 4 mil defapt costa 8.

Cumparand aceasta masina luati teapa.
madalina
Inteleg supararea ta pe Ford. Si eu sunt suparata pe ei din cauza serviceului, dar cu cratima ce ai?
Gica-6
Se pare ca datorita supararii, ai uitat nu doar de cratima, ci si de majuscule si altele... smile.gif In orice caz, iti dam dreptate: este rusinos pentru Ford sa ofere asemenea servicii, dar si masini. Banuind ca are mai putin de un an, rezulta o grava problema de fiabilitate sa ai doua defecte care sa tina masina "pe bara" de la inceput. Ma rog, nu am inteles daca si primul defect, cel cu ABS-ul a cauzat imposibilitate in a circula cu masina....
Speram ca dupa ce remediezi alternatorul sa nu mai ai nici un alt necaz !
ciobanu33567
Am putut circula cu masina cand a fost stricat ABS dar asta nu inseamna ca trebuie trecut cu vederea . Nu m-am putut folosi de o obtiune pe care eu o platesc si face parte din siguranta masini. Eu merg cu masina incarcata aproape de capacitatea maxima, si cu remorca transportand substante periculoase, deci am nevoie de toata masina nu de o parte din ea. Daca as fi stiut ca este asa puteam sa-mi iau un TV romanesc sau cum dracu s-o chema dupa noastra autohtona.
Iar la partea cu scrisu meu , am sa incerc sa nu va mai supar , pt.ca observ ca sunteti sensibile, dar tineti cont ca intru pe acest super forum in scurtul meu timp liber.

Merci! ne mai auzim
ciobanu33567
Tocmai masina a fost implicata intr-un acident: un trabant a pierdut controlul intr-o curba periculoasa, f stransa si a intrat in laterala stg a masini. :cry:
ciobanu33567
Am aproape o luna de la accident si inca nu mi-au venit piesele.
Sper ca in 2 luni sa o termin de facut
Dan27
chiar imi pare rau.Am un focus si un mondeo,dar amndoua le-am cumparat second,deci nu am treba cu reprezentantele din Ro.Ma duc daca am probleme la mecanicul meu,iar piesele le cumpar mult mai ieftin decat la reprezentanta din alte magazine,eventual chiar Germania.
ciobanu33567
mi-au zis ca pierd garantia daca folosesc piese din alta parte
Am schimbat filtru de aer pe la 10000 de km ca era prea murdar , pt. al schimba la 15000. Si cand mam dus la 15000 lau schimbat iara , si mi-au aratat ce bine sa pastreaza , caeste curat si lau schimbat. Nu si-au dat seama ca era schimbat laugh.gif
Andrei Suzuki
Chiar crezi ca nu au vazut ca filtru era schimbat?eu zica ca nu stiau cum sa te mai usureze de niste bani si l-au mai schimbat odata.
Dan27
de asta e naspa cand ai masina noua..te f*t aia de la reprezentanta cu garantia:(((.Dar totusi nu trebuie sa stie ce faci tu la masina...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.