Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cielo din 2000 pret calitate? are 60.ooo km
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
marian36009
salut
va rog sa-mi spuneti daca pentru o masina Daewoo Cielo pusa in circulatie in aprilie 2000 si care are 60000km merita 5000euro, arata bine
nu a avut accidente. Astept pareri!
Cristi32424
Daca e full option merita. Stiu pe cineva care a cumparat asta vara cu 5000 EUR un Cielo executive din 2000 cu 70000 km. Arata impecabil. Dupa cum stii este o masina fiabila si relativ ieftina in service (prin comparatie cu marcile cu pretentii).
dragos28836
nu mi se pare extrem de mult... daca zici ca masina nu a fost lovita... trebuie sa fii sigur ca si kilometrii sunt reali. eu am un cielo din '99 care are acum vreo 86000, pe care am vrut sa-l vand in vara cand avea 82000, am pe ea CD Panasonic, GPL, cauciucurile erau noi, telescoapele pe sapte si arcurile noi, baterie noua, casco '05, si amavut client la ea cu 4500E (eu am cerut atunci 4900E). nu am mai putut s-o dau in vara ca am avut eu niste probleme, dar spre deosebire de asta de care zici tu eu am mai lovit-o pe a mea... dar avand casco am pus doar piese noi pe ea. nu inteleg de ce unii se stranba cand aud ca am schimbat capota de la motor! am pus o capota noua si am vopsit-o la daewoo in aceeasi culoare la un cuptor ca si in fabrica... ma rog am avut multe de tras cu cumparatorii dezorientati...

oricum daca esti sigur pe masina si ai banii, ia-o ca merita, ca fiabilitate si look masina e ok
lucian14
RASPUNSUL E SIMPLU MERITA !
NU GASESTI CIELO SUB 3000 EURO (FARA OPTIONALE CHIAR) INDIFERENT CA E DIN 95 SI ARE 200.000 CA E MASINA FIABILA - MOTORUL DUCE SI 500.000 KM!
DECI LA 5 ANI 70.000 DACA E SI EXECUTIVA (SERVO, AER, ELECTRICA, SAMD) FACE BANII.
dragos28836
atentie mare, gasesti cielo '99 si la 2500, dar chiar daca nu scrie pe el, ia tu un marker si scrie TAXI
lucian39835
EXECUTIVE = O.K
INTRETZINERE = O.K
CONSUM = hahaahhahahahhahahahhhahahhahahhaah :boxing: :boxing:


Pacat ca astia de la Daewoo nu au descoperit ABS-ul pt Cielo. Masina duce destul, insa trebuie atentzie la motor. Uleiul trebuie sa fie bun si trebuie schim,bat la maxim 10000 km (cel mai bine ar fi la 7-8000km).


CUMPARA-L !!!
lucian14
TIZULE....
Faci o greseala ... Cielo exista cu ABS de mult de tot doar ca nu se cheama Cielo (Nexia si se fac prin Polonia am eu una in batatura) au si airbage samd si se vand din 9zeci si ceva in europa de vest.
Astea de la noi nu au ca romanii vor masini cat mai ieftine :evil:
eddie
Eu unul nu as da mai mult de 4500 de euro,mai cauta....
lucian14
edie o sa ai surprize...
la 4500 iei o rabla alergata pe taxi ....
incearca sa vezi una si cum merge totusi beer.gif
eddie
Vorbesc in cunostinta de cauza,un coleg de-al meu a luat acum vreo 2 saptamani un Cielo din '99 cu 28.000 sau 30.000 la bord,superintretinut,dar cu cutie automata(de la un tip mai in varsta care avusese grija de el si il tinea si in garaj)la pretul care i l-am spus eu....nu mai mult de 4500 de euro.Si 4500 de euro a dat pe el,crezi ca vorbesc sa ma aflu in treaba ?Am avut de noi Cielo si Tico si le-am vandut la pretul care l-am vrut eu,fiindca stiam ce vand si cum au fost intretinute,nu mai spun de cum aratau,chiar vrei sa ma contrazici ,go ahead ! :argue: Ma repet aici,nu am vandut decat masini de uz personal,cei care le-au cumparat vazusera unul vreo 38 de Cielo si celalalt numai vreo 30 de Tico.Cum le-au vazut,au stiut sa faca diferenta....Dai un ban....si nu-l mai ai ! biggrin.gif blink.gif blush.gif
eddie
QUOTE(lucian14)
MOTORUL DUCE SI 500.000 KM!
DECI LA 5 ANI 70.000 DACA E SI EXECUTIVA (SERVO, AER, ELECTRICA, SAMD) FACE BANII.

Mai usor cu cifrele ca nu cred ca ai dreptate....500.000 km? Da' ce e racheta?
lucian14
eddie vezi sa nu confunzi ocaziile cu tzepele ca atunci o sa plangi ...
daca nu vrei racheta ia logan frate blush.gif
lucian39835
QUOTE(eddie33)
Eu unul nu as da mai mult de 4500 de euro,mai cauta....


La 4500 E potzi sa vorbesti de ocazii, nu trebuie sa generalizezi.
Am gasit si eu un EXECUTIVE din 2001 cu 48000 km si cu 5100 E. Daca mai vroiam Cielo il luam direct. Dar asa... ????
eddie
QUOTE(lucian39835)
QUOTE(eddie33)
Eu unul nu as da mai mult de 4500 de euro,mai cauta....


La 4500 E potzi sa vorbesti de ocazii, nu trebuie sa generalizezi.
Am gasit si eu un EXECUTIVE din 2001 cu 48000 km si cu 5100 E. Daca mai vroiam Cielo il luam direct. Dar asa... ????

Aici vorbeam de Cielo normal ,nu Executiv, un coleg a luat un Cielo din 99 cu 28.000 cu 4.500 de euro,exact cat i-am spus eu ca face cu o zi mai devreme ca sa-l cumpere. Nu generalizez,A FOST PAREREA MEA...invat omul sa nu dea mai mult,ca deja un pret mai mare are deja un intermediar in spate,iar daca masina are si proprietar,inseamna ca nu cere el banii degeaba...Pretul de 5100 de euro pe Executivul din 2001 e destul de mare,tinand cont ca Executivul nu are acelasi raport calitate/pret/produs cu un Cielo GLE.
eddie
QUOTE(lucian14)
eddie vezi sa nu confunzi ocaziile cu tzepele ca atunci o sa plangi ...
daca nu vrei racheta ia logan frate blush.gif

Chiar nu stiu de cand suntem noi doi frati ? :bash: Eu am trecut de Logan,te las pe tine....sa-ti iei teapa,daca nu suporti un ajutor,e treaba ta,dar lasa-ma sa-l dau unuia care are nevoie de el...
lucian14
daca itzi raspund la intrebarea te superi.... biggrin.gif
asa ca te las in dubii

band.gif
eddie
Ca bine faci...mai bine asa ! :wave:
BandiT
ptr. marian
daca cielo din 2000 care arata impecabil are si dotari( a/c, alarma. geamuri electrice etc) atunci bineinteles ca merita...
daca e chel , merita vreo 4000 ...max 4300 euroi
G e o r g e
eu cred ca din decemrie anul trecut pana acum a rezolvat dilema : :angel:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.