Help - Search - Members - Calendar
Full Version: FOCUS 2 SAU ASTRA H - benzinare ambele. va rog pareri .
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
cosminacius
va salut . stiu ca pana in 2016 s-a tot vorbit despre masinile astea doua , dar stiu ca amandoua au si plusuri si minusuri.
amandoua as vrea sa aibe motor de 1.6 .
stiu ca focus 2 are punta independenta pe spate care conteaza mult . stiu ca parca arata mai elegant un focus 2 decat un astra h , asta in viziunea mea . mai inghegata masina asta si parca e mai masina . multi spun despre focus 2 ca sunt mai scumpe la intretinere si ca putin mai consumatoare.
astra h , o intretinere putin mai ieftine dar nu semnificativ decat focus 2 , consum la fel , mai mic , dar nu cu mult . am citit ca au probleme dese cu partea electronica .

va intreb pe voi , cam cum vedeti situatia intre ele doua . as inclina spre focus 2 , dar vreau sa mai aud si alte pareri .
multumesc !
James Kilowatt
Avand in vedere ca sunt doua masini destul de vechi, e foarte importanta starea in care sunt, numarul de km, etc. Intr-o forma similara si eu as prefera Focus, insa decat o epava de Focus mai bine o Astra decenta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.