Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Recomandari Achizitie Renault Megane II 2004 Diesel
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
SebastianSe
Am pus ochii pe un Renault Megane II Hatchback din 2004 , diesel , motor de 1.5 pe la vreo 2000 de euro si m-ar interesa niste detalii despre acest model legate de consum , motor si cam tot ce tine de ea . Mi se pare o masina destul de economica , cu un aspect placut si numa' buna pentru un incepator.
DORU
Atentie la injectoare si turbosuflanta - au fost campioane la probleme la acest model de motor thumbsup.gif
SebastianSe
QUOTE (SebastianSe @ Nov 1 2015, 04:02 PM) *
Am pus ochii pe un Renault Megane II Hatchback din 2004 , diesel , motor de 1.5 pe la vreo 2000 de euro si m-ar interesa niste detalii despre acest model legate de consum , motor si cam tot ce tine de ea . Mi se pare o masina destul de economica , cu un aspect placut si numa' buna pentru un incepator.

Am inteles ca la cele pana in 2003 au fost probleme , mai ales la motorul de 1.9
DORU
Nu, nu - cel de 1.5 dCi este cel despre care vorbim thumbsup.gif
Titi1988
orice numai megane nu! este o masina atat de prost asamblata,, toate scartaie!! greierii suna la fel ca intr-o noapte de vara.. masina mai veche de 10 ani, mergi spre japoneze ( la banii astia)

si dac anu faci mai mult de 25.000 de km / an nu are rost diesel. mergi spre benzina aspirat. un motor simplu si fiabil. Consuma mai mult dar te tine mult si bine!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.