Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sfat pentru achizitionarea unei masini
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
olarmarius
Buna ziua,

Sunt amator in ale masini si nu detin prea multe informatii. Vreau sa imi achizitionez o masina SH in jurul sumei de 5.000-6.000 euro, motorizare benzina motor preferabil 1.6. As dori sa ma ajutati cu niste sugestii pentru motoare fiabile 1.6 (in prima faza nu ma bazez pe consum insa nu vreau sa imi cumpar o masina cu consum 15 L/100km). Va rog frumos sa nu imi mentionati Renault (nu rezonez cu marca).

Multumesc anticipat. thumbsup.gif
RUE
opel astra H 1.4 benzina 90 cp. Multi zic ca i economic si elastic. Are distributie pe lant.
OCTAN_95
Honda Civic!
olarmarius
Multumesc frumos pentru ponturi!!
Astept si alte variante!

In ultima vreme m-am uitat la Ford Focus 1.6 diesel. Se merita investitia in aceasta masina?
Sau Ford Mondeo 2.0 TDCI 140cp - doar ca asta nu cred ca se merita avand in vedere ca multi km ii voi face in oras si ocazional(concedii sau iesiri in weekend) in afara orasului.
DORU
Nu Ford din cele noi, te rog !

O Fiesta 1.6 103 CP e racheta si monument de fiabilitate prin comparatie, daca doresti musai Ford !

Vezi aici:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details....mp;pageNumber=1
OCTAN_95
De ce va feriti de japoneze?
Sunt atatea exemple de fiabilitate, pe langa asta costrile de intretinere chiar si pentru piese sensibil mai reduse decat la la toate marcile cel mai vandute pe piata.
Desigur ca foarte imp este si acea "compatibilitate" om/masina, chestiune subiectiva din al meu punct de vedere.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.