Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Audi A4 VS Opel Vectra
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
GTRS
Salut! Audi A4(2004, 1.9TDI) VS Opel Vectra C(2007, 1.9CDTI)! Stiu ca Opel nu se ridica la rangul de Audi, dar totusi Vectra C Facelift am observat ca este destul de bine dotata. Avantajul la Opel ar fi ca este ceva mai tanar, pesele mai ieftine si este foarte avantajos acel display color(CID). Avantajul la A4 este calitatea, tinuta la drum, geamurile care se inchid/deschid din cheie(este o chestie interesanta, nu stiu daca Opel are aceasta obtiune) si confortul(presupun mai mare ca la Vectra).
Acuma dilema este ca nu stiu pe care sa o aleg...Voi ce sfaturi aveti?
Multumesc! thumbsup.gif
RUE
pune link uri cu oferte clare si poate avem pareri.
GTRS
QUOTE (RUE @ May 18 2015, 08:16 PM) *
pune link uri cu oferte clare si poate avem pareri.

Simplu: Audi A4 VS Opel Vectra
Am pus niste imagini sugiestive.
RD-Woo
QUOTE (GTRS @ May 18 2015, 07:00 PM) *
geamurile care se inchid/deschid din cheie(este o chestie interesanta, nu stiu daca Opel are aceasta obtiune)

Se poate activa aceasta optiune si la unele modele vectra C. trebuie reprogramare cu OP-COM parca...
James Kilowatt
Eu cred ca pleci intr-o directie gresita. Rue are dreptate, pune anunturile si putem sa ne dam cu parerea pe cazuri concrete.

E vorba de masini care au in jur de 10 ani, asa ca degeaba pui poze "generice". Nu poti compara direct doua modele, daca unul are sa zicem 100kkm si alalalt are 400kkm sau unuia nu-i merg geamurile din cheie si celuilalt nu-i merge cutia de viteze....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.