Help - Search - Members - Calendar
Full Version: MEGANE II vs GOLF V vs FIAT STILLO DOUA USI
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Claudiu35009
M-ar interesa una din ele.
Vasile26083
Mergi pe varianta Stilo.
+++Pret mai bun si tinuta de drum mai buna.
--- Designul pare nemtesc. Daca nu te deranjeaza e ok.
James Kilowatt
Stilo. Design agresiv, Multijet.... Daca te certi cu ei poti avea garantii serioase.
Mie personal la fiat, pe langa multijet imi place si directia asistata electrica. E precisa, si deconectabila...
Megane nu imi place (tot personal) iar golf mi se pare stearsa ca design, presupunand ca m-ar atrage tehnica germana as alege mai degraba seat leon sau altea decat golf.
Vasile26083
Da, si garantia este un + pt Fiat. Este 3 ani. Golf si Megane au mai putin.
Daca te certi cu ei nu cred ca obtii o garantie mai mare de 3 ani, dar poti incerca laugh.gif
James Kilowatt
Eu am mai povestit odata... m-am certat si am obtinut 250.000km:) , la punto. Insa nu in Ro...
Vasile26083
Bravo tie! :cheers:
Uite un om care stie ce vrea de la viata! :compress:
James Kilowatt
Era un salon auto, erau pregatiti sa negocieze si sa faca discounturi. In mod normal extensia aia de garantie e o optiune care costa 450€ sau cam asa ceva. Pe langa asta mai era o promotie, cu 1€ in plus iti oferea un scooter Piaggio laugh.gif In final cu 11001€ aveam Punto 1.3 multijet sport + scuter + garantie 250.000km si 5 ani. Extensia de garantie costa in mod normal ceva mai putin decat ESP-ul. Care la versiunea Arbath e de serie.
Vasile26083
Stilo
Vasile26083
Megane
Vasile26083
Golf
Andrei Suzuki
Eu as merge mai mult pe Megane.Parere personala.

p.s. Vasile pune si tu poza cu Golf5 normal,nu GTI-u care e nu e la fel ca cel obisnuit.Sau daca e sa o luam asa pune si poza cu Megane 2 Sport si....nu stiu care e versiunea sport a lui Stilo,daca exista asa ceva.
David33488
Doamne fereste,cum sa fie Golf-ul V stearsa k design??Mai ales varianta asta sport mi se pare bestiala.Grila aia din fata ii da o linie atata de agresiva si misto...Sa nu mai zic de interiorul masinii,care e mortal.(dak esti fan tuning,sa stii k Golful V se prepara minunat in comparatie cu celelalte)
Stilo mi se pare deja cam "fumat",desi nu poti sa zici k nu arata bine,iar Megane nu mi-as lua decat dak nu as putea sa le iau pe celelalte doua
Silviu31014
Mergi pe Stilo, multijet daca se poate. Designul e cel mai reusit dupa parerea mea, urmeaza Golful cu linia clasica dar care mie mi se pare f. placuta si apoi Megane la care hatch-ul nu-mi place. Parerea mea...
V l a d
eu as merge ori pe megane ori pe golf. Ambele sunt masini bune si oricum mai fiabile ca fiatul Iti recomand sa citesti jurnalul de bord al meganului meu pe forum la renault/Megane 2 fiabil sau nu? si sa mai citesti si ce scrie despre fiat la fiat tot pe forum. Stilo e deja un model invechit ca design. La banii pe care ii dai pe un stilo gol iti poti lua un megane echipat. Iar Golful e o masina fiabila dar usor cam scumpa pentru ce ofera. Eu zic oricum sa mergi in sowroom-uri si sa le vezi pe toate trei, sa te interesezi de preturi si apoi sa faci singur o comaratie obiectiva.
Sfatul meu e megane. Mai ai insa o singura problema.... meganul 2 usi nu se importa in romania tongue.gif
David33488
Am vazut eu un Megane cu 2 usi pe Magheru intr-o zi.Dar avea numere de Franta.Chiar sunt curios cand o sa ajunga si la noi.Mai ales k arata f bine si in realitate...va asigur eu laugh.gif
James Kilowatt
Mie personal mi se pare oribil modelul cu doua usi... are geamurile din spate minuscule, parca ar fi dric... cred ca in materie de design, fiecare are gusturile lui, si degeaba dam noi un sfat sau altul.

Vlad, eu am citit in viteza jurnalul de bord de la Megane-ul tau. Eu n-am avut atatea probleme cu masina mea veche cate ai tu cu cea noua.... mai ca nu-mi vine s-o vand si sa iau alta laugh.gif
V l a d
MR sa stii ca nu am avut foarte multe probleme cu ea... in mare majoritate a fost vorba mai mult de paranoia mea tongue.gif si mai putin de defectiunile masinii tongue.gif Sa stii ca sunt multumit de ea si isi face treaba foarte bine.
James Kilowatt
Sa-l stapanesti sanatos!!! :cheers:
Si cu cat mai putine evenimente neplacute!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.