Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Prima masina, buget 1200e
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
arakira
Buna seara! sunt nou pe aici si am si eu o rugaminte la voi, sunt la prima masina, abea am permis si bugetul meu este de 1200 euro....ce imi recomandati ?smile.gif
astept orice obtiune.
ma gandeam la un a3, a4 (din 95/97) sau 318/320 (din 92/96),.......bine-nteles, inmatriculata pe ro. smile.gif
HalbaSus
Mazda MX5 !
DORU
QUOTE (arakira @ Feb 5 2015, 07:55 PM) *
astept orice obtiune.


Obtiuni n-avem, dar optiuni...mai gasim smile.gif

Nu mai visa la masini cu care sa nu te simti un nimeni, la 1200 eur oricum nu poti lua una cu care sa rupi gura strazii.
E prima masina, daca nu iei MX-5 biggrin.gif, atunci fii rezonabil si alege o masina decenta si usor de intretinut mecanic si financiar.

O japoneza de prin 97-98 ar fi alegerea ideala dupa mine. thumbsup.gif
James Kilowatt
QUOTE (DORU @ Feb 5 2015, 10:14 PM) *
...atunci fii rezonabil si alege o masina decenta si usor de intretinut mecanic si financiar.

O japoneza de prin 97-98 ar fi alegerea ideala dupa mine. thumbsup.gif


Exact, asculta de glasul ratiunii. Deci Mazda MX5 ramane.
arakira
ar ramane aia, m-am uitat si e o masina draguta, dar uitati ce am mai gasit azi smile.gif

http://www.tocmai.ro/audi-a4-1997-22215926.html

ce parerea aveti ?
solmar
Auziti, nu mai binem punem cate o suta si luam o MX5 in time share!
NGZ
Nu vreau sa fiu rau, dar la 1200 de euro sa te gandesti tocmai la Audi mi se pare cam ciudat.
Parerea mea este ca la banii astia iti poti cumpara un Audi la care vei fi nevoit sa faci o multime de reparatii, iar piesele vor avea preturi de ........ Audi.
HalbaSus
Eu am avut Audi A4 din generatia aia... suspensia aia pe brate e extrem de fragila, bratele suspensiei erau un fel de consumabile... cam odata la 2 ani trebuia sa bag in jur de 1200 ron in suspensie... nici nu mai intrebam de ce, era ca filtrul de ulei. Iar daca ai de schimbat o distributie sau o pompa servo deja vei plati mai mult decat ai dat pe masina....
RUE
http://olx.ro/oferta/mazda-mx5-cabrio-an-1...html#6014822ad9

nu stiu daca e si inmatriculata....
din pacate nu pot sa pretind ca iau o masina din asta doar daca o maschez ca si masina sotiei si sa vand loganul... dar cum mai ducem copiii cu ea? wink.gif
pejo 206cc e scumpa...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.