Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Honda civic sau Golf 3 sau ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Ruffus
Bunaziua! Sunt in cautarea unei masini, mentionez ca am permisul de un an de zile, timp in care m-am acomodat cu traficul, parcarile etc...Eu m-am orientat catre aceste doua modelei: Honda civic 1.4 benzina 90cp an:96'-99' sau Golf 3 1.9 TDI 90 sau 110 CP an 95'-98'. Voi ce parere aveti? Amandoua le-as gasi la un pret intre 1000 si 1500 euro inmatriculate. Voi ce parere aveti? Am citit destul de multe lucruri bune despre amandoua masinile si chiar nu stiu ce sa aleg...Daca aveti si alte modele care se incadreaza in pretul maxim de 1500 euro inmatriculate sunt binevenite...singura conditie este ca nu as vrea sa imi dati exemple de fiat punto opel corsa sau altele cu motoare de 1.0 sau 1.2...matiz, tico..dacia...as vrea totusi o masina care sa aiba un motor decent.

Va multumesc si sper sa ma ajutati!
James Kilowatt
La una veche as prefera benzina. Mai usor de reparat, mai putine probleme potentiale (si mai ieftin de remediat), masina in sine e mult mai fiabila, si nu stiu daca ai mers cu G3, insa face ca o treieratoare biggrin.gif
Ruffus
Toate dieselurile sunt mai galagioase decat benzinarele, dar totusi niste idei...?
iHondafan
dar totusi MR ti-a dat o idee. se mai face gramatica la scoala in Ro in zilele astea? pleonasm?
Ruffus
Am inteles, multumesc.
OCTAN_95
CITAT(Ruffus @ Feb 3 2015, 11:07 AM) *
Bunaziua! Sunt in cautarea unei masini, mentionez ca am permisul de un an de zile, timp in care m-am acomodat cu traficul, parcarile etc...Eu m-am orientat catre aceste doua modelei: Honda civic 1.4 benzina 90cp an:96'-99' sau Golf 3 1.9 TDI 90 sau 110 CP an 95'-98'. Voi ce parere aveti? Amandoua le-as gasi la un pret intre 1000 si 1500 euro inmatriculate. Voi ce parere aveti? Am citit destul de multe lucruri bune despre amandoua masinile si chiar nu stiu ce sa aleg...Daca aveti si alte modele care se incadreaza in pretul maxim de 1500 euro inmatriculate sunt binevenite...singura conditie este ca nu as vrea sa imi dati exemple de fiat punto opel corsa sau altele cu motoare de 1.0 sau 1.2...matiz, tico..dacia...as vrea totusi o masina care sa aiba un motor decent.

Va multumesc si sper sa ma ajutati!


Eu as alege fara rezerve Civic, am si argumente.
Fiica mea are un civic EJ9, pe care-l baga si in curse, masina are peste 280 000 km si se comporta f bine, nu este pretentioasa si cu putin efort o poti aranja sa arate si bine.
Intretinerea nu este costisitoare, gasesti piese fara mare efort.
DORU
Civic - fara argumente thumbsup.gif
OCTAN_95
Argumentul este:.........Civic !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.