Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Stie cineva service-urile agreate de Allianz?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
dan36328
Am si eu o problema :
In urma cu cateva zile am zgariat masina si trebuie revopsita in cateva locuri pe parte dreapta. Masina are casco la Allianz ....am facut constatarea la politie la allianz si nu am intrebat atunci ca m-am bazat pe cineva care spunea ca cunoaste la un service.
Din pacate la acel service obtineam o programare doar in trei saptamani asa ca am sunat la allianz si mi-au mai dat cateva service-uri dar foarte greu smulsa aceasta informatie de la ei cu toate ca aveam casco.
Intrebarea mea este daca cunoasteti o lista cu service-uri agreate de allianz?
Merci!
kozma
Nu stiu ce masina ai..dar eu daca am necazuri cu fierul,duc masina la reprezentanta marcii masinii......pentru ca in cazul asta nu au cum sa nu plateasca!am facut treaba asta si la renault si la opel si nu am avut probleme!Apar greutati la recuperarea banilor daca duci masina la un service necunoscut si daca lor le pare ca vrei sa ii tragi in piept cu factura!dar cel putin la noi(sint din baia mare)nu trebuie sa le duci decit factura proforma si acceptul de plata!nu dai nici un ban!o zi buna si sper sa te descurci!
Alex24
pai depinde ce masina ai. daca masina ta face parte din grupul de reprezentante tiriac, atunci service-ul de la reprezentanta e agreeat de allianz. daca nu este service-ul mitsubishi de pe la piata 1 mai
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.