Help - Search - Members - Calendar
Full Version: comportament ciudat
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Leonidos
salutare oameni buni!! sunt nou nout pe acest forum..sper sa ma puteti ajuta/lamurii..
am un mithubishi lancer motor 1,3 din 1995 mai vechiut dar saracu si-a facut treaba si inca o mai face.. numai ca are o mica problema ciudata as putea spune..o problema pe care mecanicii de la service nu reusesc sa o depisteze..

problema e in felul urmator: (incerc sa o descriu asa babeste) in prima faza are relantiul mai mare decat e normal plec din loc si in momentul cain calc ambreajul sau o scot din viteza se accelereaza si se deceleraza singura in ritm constant cam 10 secunde dupacare revine la normal dar cu relantiul tot mare..din opservatiile mele acest fenomen apare doar in timpul mersului la liber o accelerez dar nu apare acel fenomen.. am fost in doua locur la diagnoza dar nu au reusit sa afle nimic e o masina mai vechiuta si mai "rara" sa fie oare din senzori..sa traga pe undeva aer fals.. sa fie de la filtru de benzina...

e un mithubisi lancer gli din 1995 cu motor de 1,3 12V daca aveti o sugestie sau sfat e binevenit .
toplacservice
un simpton similar am intalnit cand masina avea anvelope cu dimensiuni diferite. Dar la anul de fabricatie 1995 este greu de spus ce se intampla. Trebuie diagnosticata de atelier service.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.