Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Functionare ciudata a forumului
Masini.ro Forum > Administrare > Echipa de moderatori Masini.ro
TheCube
De catva timp am remarcat ca nu prea mai functioneaza cum trebui butonul "back" al browserului pe acest forum. In unele pagini trebuie sa-l apas de 2 sau chiar 3 ori.
O sa mai studiez problema si o sa vin cu completari; dar nu cred ca sunt singurul care pateste asta...

Pare sa fie legat de faptul ca unele pagini se incarca de 2 ori (poate un refresh automat, ceva). Daca apas "Back", raman in aceeasi pagina, desi mi s-a activat si butonul de "Forward".
TheCube
Nu a mai patit nimeni chestia asta? Ca nu e de la browserul meu, e clar, ca mi se intampla doar pe acest site. Si e destul de deranjant :cry:
stefan_ieu
Am observat si eu chestia asta.
Nu stiu daca mi se pare mie, dar parca se intampla dupa ce intru intr-un topic plecand din lista de "last messages" si vreau sa revin inapoi. O fi o redirectare pe acolo, dar de ce nu se intampla mereu?
don36260
THE CUBE.... aceeasi problema cu BACK/ul o am si eu... deci nu este de la tine.... daca vreau sa revin.... cu un simplu BACK nu pot, ci trebuie sa intru in lista BACK'ului si deabia de acolo pot reveni...

si apropo inca ceva...... azi pana pe la ora 14 si ceva... nu a functionat forum-ul..... in caz ca se fac "revizii"... consider ca ar trebui postat din timp un anunt in acest sens.....

sper ca sugestiile mele sa nu fi deranjat prea mult.....

cu multumiri,
Andrei Suzuki
Nici mie nu mi-a mers forumu azi dimineata.Eu m-am speriat pt ca am crezut ca mi-au dat vreun ban,ceva. laugh.gif
admin
QUOTE(don36260)
THE CUBE.... aceeasi problema cu BACK/ul o am si eu... deci nu este de la tine.... daca vreau sa revin.... cu un simplu BACK nu pot, ci trebuie sa intru in lista BACK'ului si deabia de acolo pot reveni...

si apropo inca ceva...... azi pana pe la ora 14 si ceva... nu a functionat forum-ul..... in caz ca se fac "revizii"... consider ca ar trebui postat din timp un anunt in acest sens.....

sper ca sugestiile mele sa nu fi deranjat prea mult.....

cu multumiri,


Reviziile le-a facut un haker da l-am rezolvat laugh.gif
Doru25169
Eu am crezut ca mi s-a stricat noul browser (Mozilla Firefox) si am apelat la e-ul de la MS. Spre surprinderea mea nici acolo nu mergea.

Daca tot suntem offtopic: recomand celor care s-au saturat de reclamele de pe paginile de net sa foloseasca Firefox. Are cateva add-on-uri cu ajutorul carora, pe langa ferestrele popup, se scapa si de reclamele din interiorul paginilor.

Grijulii haker-ii astia. Fac si revizia site-ului smile.gif[/b]
admin
Ferestrele popup si reclamele aduc view-uri, ele la randul lor aduc bani, daca sunt bani forumul evolueaza, site-ul la fel....si tot asa, cred ca e de bun simt sa lasi popup-ul in taskbar si sa incerci sa-l ignori daca nu te intereseaza tongue.gif Blocand diverse ferestre si reclame nu faceti decat sa blocati evolutia forumului..in concluzie, daca va place ce-am facut aici lasati ferestrele alea sa-si faca de cap laugh.gif
guerilla
si pana la urma de unde e eroarea cu "back" button?
ca nici eu nu m-am lamurit si sint in aceeasi situatie
yeotamara97
buzele rosii si obrajii roz https://kitchenremodelinghonoluluhi.com
yeotamara97
tu Legare la mine? https://cabinetswaco.com
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.