Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Buget 3500 eur
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
geodrag
Salut!

Vreau sa imi iau o masina SH si nu prea stiu ce sa aleg. Sa fie din 2007-2008 cu taxa de mediu platita si sa se incadreze la 3500 eur. Am gasit ceva Fiat Linea, Seat Cordoba, Renault Simbol, Peugeot 206. Exclus Logan. Ce parere aveti? Ce as mai putea avea in vedere?

Multumesc!
olixandru
Salut,

Sa incepem:
Fiat Linea - in nici un caz, te rog sa te feresti de aceasta masina si marca. Sora mea a avut Fiat Linea si Albea, partea electrica la Fiat este facuta de amatori, o sa intampini foarte multe probleme.

Seat Cordoba - recomand cu placere, face parte din grupul VW majoritatea pieselor de pe ea le gasesti pe VW Golf, Seat Ibiza, Audio A3 etc Esdte foarte fiabila.

Renault Simbol - o masina OK, singura problema este ca cei de la Renault au interzis producatorilor aftermarket sa mai vanda piese de caroserie (bara, far, oglinzi, usi etc). In caz ca ai lovit masina poti cumpara piese de caroserie doar pe original sau dezmembrari. Eu unu tot Seat as alege.

Peugeot 206 - am avut si eu una, am tinut masina 3 ani: am shimbat asa - bobina de inductie, pute spate, compersor ac, planetara, nu mai stiu ce senzori de caldura, rulmenti roata etc raspuns final NU o recomand mai bine Logan desi este exclus (nu uita ca Loganul face parte tot din grupul Renault, deci nui gasesti piese de caroserie aftermarket).

La pretul asta cred ca gasesti si un Opel Astra G, Opel Corsa C, VW Polo, Ford Fiesta, Skoda Fabia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.