Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Megane III hatchback
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Yonut19
Salutare ,as dori sa imi cumpar un Renault Megane III hatchback second-hand,din ce am mai citit pare o masina ok ,buna
dar in ultima vreme tot mai multi colegi la serviciu ,imi spun ca megan-urile nu sunt bune ca masini ,ca piesele sunt f scumpe etc
Multi sa nu i-au diesel ,ci benzina ,din cate am vazut cei care au benzina recomanda masini pe benzina ,cei care au sau au condus preponderent diesel recomanda diesel
M-ati putea ajuta cu informatii despre masina ,se merita investitia intr-o astfel de masina SH?
daca ati condus o astfel de masina ,daca prezinta la majoritatea un anumit defect dupa un nr de km .... informatii utile
Mentionez ca nu cunosc multe despre masini ,dar in ultima vreme tot citesc si mai multe informatii m-ar putea ajuta sa i-au o decizie in sensul asta
nicu2013
Depinde cati km are la bord. Neaparat s-o duci la tester. Nu pot spune ca sunt fan al masinilor diesel, dar var-meu se da mare ca la meganul lui hatchback, diesel, din 2011, are un consum mediu de 4 si ceva. In oras e putin peste 5. Vezi si tu istoricul masinii, sa nu fie accidentata, de exemplu, daca are taxa de mediu recuperata, caz in care trebuie s-o platesti iar, dar poti s-o calculezi in avans pe http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/Asite...imbru_2014.html Mai baga la cheltuieli si RCA-ul, desi multi iti zic sa-l iei pe cel mai ieftin, eu iti zic ca nu e neaparat cel mai avantajos, pentru ca ori acopera mai putine riscuri, ori te trezesti cu probleme de la asigurator, se stiu zvonurile de Carpatica, de exemplu. Acum, ce sa-ti zic, depinde si de noroc si de oras si de cine are dreptate, sunt multi factori la mijloc. Vezi ce-ti arata calculatorul de pe http://www.romasig.ro/rca-ieftin.php si vezi la ce asigurator iti convine. Eu mi-am schimbat parerea: nici cel mai mic, nici cel mai mare. Stii tu, costul de oportunitate. Cat despre piese, toate-s scumpe! Daca vrei piese ieftine, ia-ti Logan. Poate mai vin si altii cu pareri si sfaturi.
alynn_coco
Buna ziua. Am ajuns la acest topic din recomandarea utilizatorului Nicu2013. Dorim sa va ajutam cu niste preturi ca sa va faceti idee daca masina pe care doriti sa o achizitionati este o investitie buna sau nu. Magazinul nostru AutoKappa ofera piese pentru orice masina. Daca ne spuneti ce piese va intereseaza, noi putem sa va dam un pret pentru fiecare. Va multumim si asteptam raspunsul dumneavoastra!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.