Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Problema apa Passat B5
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
startj
Cam acum ceva timp masina a stat parcata sub un copac timp de 2 - 3 luni, timp in care a plouat si au cazut frunze pe masina si mi s-a infundat scurgerea de la capota si s-a strans apa in spatiul in care sta bateria.

O poza atasata:

Sper ca se intelege ceva.

Dupa ce am desfundat scurgerea mi-am creat o scurgere proprie cu un cutit in plasticul de sub baterie *just in case*.

De 2 - 3 zile de cand a inceput sa ploua afara am observat intr-o dimineata podeaua pasagerului din fata uda.







Pana ma duc intr-un service tinichigerie, mi-ati putea sugera de la ce se trage apa?

Am verificat cantul/garnitura de cauciuc de pe usa din dreapta, am stat in masina circa 15 - 20 minute in timp ce ploua si nu pare se curga apa de nicaieri.

Mersi, anticipat.
solmar
Probabil scurgerile de la capota (cele laterale) sunt inca infundate. Poti turna niste apa pe plasticul unde sunt stergatoarele si vezi pe unde se duce apa. Am patit-o si eu la o ploaie torentiala. Aveam impresia ca le curatasem dar au mai ramas niste frunze.
DORU
Si verifica si scurgerile din spatele contra-aripilor fata, in zona aparatorilor de noroi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.