Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Achizitie masina
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Fello21
Salut,
ma numesc Robert, am 21 de ani, sunt din Timisoara si apelez la voi in speranta ca imi puteti da o mana de ajutor.

Dupa cum scrie mai sus, vreau sa imi cumpar o masina SH. Acum sa va dau cateva date.

Am nevoie de o masina cat mai comoda, deoarece fac drumuri extraurbane, sa fie diesel pentru ca are consumul mai mic si se intinde mai bine la drum lung.
Nu sunt neaparat un sofer agresiv, dar imi place sa ma infig de multe ori, de aceea as vrea un motor 1.9tdi sau 2.0tdi undeva la 110 cp sau .. >
Optiuni, cele de strict necesare (geamuri electr. ,clima, inchidere centralizat)

Masina as vrea sa o aduc din germania, si cat se poate de noua...cu riscul de a rade de mine, poate gasesc un euro 5.

Am ochi numai pentru passat, trendline/comfortline b5.5,b6. Poate ma ajutati voi sa deschid ochii si pentru alte marci, ceva propuneri, idei sau opinii.

Bugetul meu este undeva la 8000e !

Atept raspunsuri, multumesc!


AmMasiniPuternice
QUOTE (Fello21 @ Mar 20 2014, 08:42 AM) *
Salut,
ma numesc Robert, am 21 de ani, sunt din Timisoara si apelez la voi in speranta ca imi puteti da o mana de ajutor.

Dupa cum scrie mai sus, vreau sa imi cumpar o masina SH. Acum sa va dau cateva date.

Am nevoie de o masina cat mai comoda, deoarece fac drumuri extraurbane, sa fie diesel pentru ca are consumul mai mic si se intinde mai bine la drum lung.
Nu sunt neaparat un sofer agresiv, dar imi place sa ma infig de multe ori, de aceea as vrea un motor 1.9tdi sau 2.0tdi undeva la 110 cp sau .. >
Optiuni, cele de strict necesare (geamuri electr. ,clima, inchidere centralizat)

Masina as vrea sa o aduc din germania, si cat se poate de noua...cu riscul de a rade de mine, poate gasesc un euro 5.

Am ochi numai pentru passat, trendline/comfortline b5.5,b6. Poate ma ajutati voi sa deschid ochii si pentru alte marci, ceva propuneri, idei sau opinii.

Bugetul meu este undeva la 8000e !

Atept raspunsuri, multumesc!


Un Ford Mondeo cred ca nu ti-ar strica, masini foarte bune, asemanatoare cu VW Passat..ar fi o optiune destul de ieftina daca nu te arunci la un model dintr-un an mai recent. Nu am avut, dar recent m-am plimbat cu un prieten care are si mi-a placut foarte mult. Este mult mai spatios, putin mai luxos decat un Passat.
RD-Woo
QUOTE (Fello21 @ Mar 20 2014, 08:42 AM) *
Am nevoie de o masina cat mai comoda, deoarece fac drumuri extraurbane, sa fie diesel pentru ca are consumul mai mic
as vrea un motor 1.9tdi sau 2.0tdi undeva la 110 cp sau .. >
Optiuni, cele de strict necesare (geamuri electr. ,clima, inchidere centralizat)

Bugetul meu este undeva la 8000e !


QUOTE (AmMasiniPuternice @ Mar 20 2014, 04:53 PM) *
Un Ford Mondeo cred ca nu ti-ar strica, masini foarte bune, asemanatoare cu VW Passat..


http://www.autovit.ro/ford-mondeo-C32453963.html
Fello21
Stie sa imi spuna cineva diferentele dintre Passat si Mondeo?

Sa zicem ca ambele sunt din 2008-2010 tDi

Consum
Pret/calitate
motor

Din cate am inteles ambele au probleme cu injectoarele... ar mai fii altceva?
James Kilowatt
Unul are motor de skoda, celalalt de peugeot smile.gif
AlexTM
Iar ca sa fie totul clar, eu am Ford cu motor de Skoda smile.gif
OCTAN_95
de ce nu arunci un ochi si spre jaopneze?

un Accord, de ex, poate fi achizitionat pana in 7000.
James Kilowatt
QUOTE (AlexTM @ Mar 27 2014, 01:48 PM) *
Iar ca sa fie totul clar, eu am Ford cu motor de Skoda smile.gif



... iar eu am Citroen cu motor de Toyota
solmar
Iar eu am avut Volvo cu motor de Renault, si transmisie pe curele. Asa era din fabrica! Praf i-am facut topicul....
adrian_r5
QUOTE (solmar @ Mar 27 2014, 06:31 PM) *
Volvo cu motor de Renault

3xx ?

QUOTE (solmar @ Mar 27 2014, 06:31 PM) *
transmisie pe curele.

variomatic ?
OCTAN_95
CITAT(solmar @ Mar 27 2014, 07:31 PM) *
Iar eu am avut Volvo cu motor de Renault, si transmisie pe curele. Asa era din fabrica! Praf i-am facut topicul....


tu te refereai aici la barca, nu?
solmar
Nu barca, masina Volvo 340, motor Renault pe benzina - exact motorul de Dacia 1300. Cam ca asta din poza.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.