Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Disperare: nevasta la volan (!!!)
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Patratele rosii
Pages: 1, 2, 3
G e o r g e
asa cum sunt femei care conduc prost exista si barbati care conduc execrabil . si eu cunosc 2 femei care conduc ireprosabil.

@air: este si nevasta intre ele .
pmhoria
Va vine sa credeti ca sunt mama-fiica? Un exemplu de super soferita si unul de soferita fff tematoare (dar care se bucura totusi la final)

air_wolf
@george: nu, nu este sleep.gif ca o va lua este insa partea a doua.
ozz86651
Eu am crezut ca e masina voastra nu masina ta, atita vreme cit sinteti insurati smile.gif.
air_wolf
QUOTE (ozz86651 @ Nov 6 2009, 11:51 PM) *
Eu am crezut ca e masina voastra nu masina ta, atita vreme cit sinteti insurati smile.gif.


crezi cam multe! verymad.gif masina mea=masina mea smile.gif
G e o r g e
masina mea = masina noastra la mine . dau pe mana masinile mele si prietenilor , dar doar celor carora le pot acorda increderea mea 100% . masina pana la urma de un morman de fiare, si oricat as tine la ea se paote inlocui , dar un prieten / o nevasta / ... intelegeti voi , nu poate fi inlocuit. pentru ca e o persoana smile.gif

va prindeti voi la un moment dat ce am vrut sa zic sper.
air_wolf
geoege, si eu o dau la prietenii care stiu sa conduca. si o las si sotiei, dar asta nu inseamna ca-mi place cum se poarta cu ea, desi ii place de ea si o apreciaza.
Hoinaritza
QUOTE (pista @ Nov 1 2009, 10:52 AM) *
Ar fi interesant sa vedem timpii obtinuti de nevestele noastre pe Euroring ! teehee.gif


Aualeu Pista.... asta e provocare!
Pe care o accept... nu cu nevestele... ci cu voi... Urmatoarea intalnire la Euroring nu o mai ratez biggrin.gif si promit ca ma dau cu voi.
air_wolf
ca sa fiu misogin: sa lasam fetele sa plece cu 20-30 sec inainte, si sa le spunem ca recuperam noi in 3 tururi?
biggrin.gif
Diesel
30sec in 3 ture nu e o problema. Vino si tu cu R5-ul din semnatura biggrin.gif
air_wolf
QUOTE (Diesel @ Nov 19 2009, 02:32 PM) *
30sec in 3 ture nu e o problema. Vino si tu cu R5-ul din semnatura biggrin.gif


buna idee biggrin.gif are vro 700kg. ii pun un motor williams si ne vedem pe circuit? biggrin.gif
Rebel
deci ti-au luat un R5. Mi-a scapat din vedere. Sa-l porti sanatos stimabile! drive.gif
f1anatic
QUOTE (air_wolf @ Nov 6 2009, 06:42 AM) *
sint femei care conduc, femei care conduc bine si femei carora le-as incredinta masina mea. din ultima categorie am doar 2, care la orice ora ar primi cheile masinii. ia ghiciti, sotia se afla intre ele?



Nu. Nu se afla printre cele 2. Cunosc 3 gagicutze carora le-as incredinta masina mea, cu mentiunea ca doar 2 au masinile lor proprii cu transmisie manuala. Cealalta nu.
Oana
poza este facuta ieri, la braila. o gagicuta de 28 de ani a incurcat pedalele si in loc sa parcheze a urcat pe bordura si a luat-o apoi la vale, pe scari. a coborat mai bine de jumatate din treptele de la faleza...
Click to view attachment
G e o r g e
upsi ...
Rebel
QUOTE (Oana @ Nov 26 2009, 11:57 AM) *
poza este facuta ieri, la braila. o gagicuta de 28 de ani a incurcat pedalele si in loc sa parcheze a urcat pe bordura si a luat-o apoi la vale, pe scari. a coborat mai bine de jumatate din treptele de la faleza...



asta apropo de masina de incepator. poate sa aibe franele de la Brembo ca iata ca nu i-au ajutat...
Cand ziceam ca in anumite cazuri incepatorul se pierde si reactioneaza aiurea nimeni nu asculta.
Si eu stiu o incepatoare care a plecat cu usa deschisa si in loc de 1-a a bagat in marsarier, usa s-a deschis, a rupt-o de alta masina si uite asa le-a stricat pe amandoua... whistling.gif
G e o r g e
de unde stii tu ca dsoara era incepatoare ?
Rebel
QUOTE (G e o r g e @ Nov 26 2009, 01:53 PM) *
de unde stii tu ca dsoara era incepatoare ?


daca te referi la poza, nu stiu dar masina este relativ noua, dupa cum spune Oana, protagonista din imagine are 28 de ani (ok la 28 poti avea suficienta experienta dar uite ca nu are), si daca una cu experienta a a facut asa ceva...
uita-te si tu la roti, airbagurile sarite si cine stie ce o mai fi pe sub masina... Ce-mi place hayonul ala, asta e o masina foarte draguta. pacat...
Daca te referi la domnisoara din povestea cu usa, stiu pentru ca este verisoara mea smile.gif
G e o r g e
ma refer la poza oanei . iar masina nu e noua ca nu se mai vinde asa ceva .
Rebel
Pai si daca masina nu e noua asta inseamna ca musai a luat-o de noua?
G e o r g e
QUOTE (Rebel @ Nov 26 2009, 07:56 PM) *
QUOTE (G e o r g e @ Nov 26 2009, 01:53 PM) *
de unde stii tu ca dsoara era incepatoare ?


daca te referi la poza, nu stiu dar masina este relativ noua, dupa cum spune Oana, protagonista din imagine are 28 de ani (ok la 28 poti avea suficienta experienta dar uite ca nu are), si daca una cu experienta a a facut asa ceva...
uita-te si tu la roti, airbagurile sarite si cine stie ce o mai fi pe sub masina... Ce-mi place hayonul ala, asta e o masina foarte draguta. pacat...
Daca te referi la domnisoara din povestea cu usa, stiu pentru ca este verisoara mea smile.gif
pai tu ai zis ca masina e relativ noua smile.gif

asa ca , hai sa nu ne hazardam in declaratii doar de dragul de a le face sau a ne sustine diverse opinii din alte topicuri.

thumbsup.gif
Rebel
George, megane II s-a facut pana in 2008. Acuma, de unde vrei sa stiu eu ce an e masina aia ca nu-i vad VIN-ul?
Am zis relativ noua intrucat poate fi si 2005 si 2008, nu?
Deci ori e masina noua luata domnisoarei, ori este relativ noua, tot aceeasi branza. Uite ce-a facut cu ea.
T u d o r
Nu e Megane Rebel. E VelSatis, o incercare cam nereusita a Reno de a intra pe piata clasei mari.
Rebel
Oops, ok l-am confundat cu Megane II Authentique 5 door Hatchback. Anyway cam aceeasi perioada de constructie.
G e o r g e
articol complet , cica avea 24 de ani , nu 28 ...
http://www.ziua.net/news.php?data=2009-11-25&id=45875

Megane II Authentique 5 door Hatchback n-are cum sa fie ... authentique e varianta de echipare wink.gif PS: scrie sub rombul de pe hayon modelul.
Alex-F1
Fara sa fiu misogin, dar mie unu ZILNIC mi se intampla sa vad in fata mea cel putin cate-o masina care face te-miri-ce nerozii in trafic, iar cand o depasesc intr-un final, ghici cine-i la volan? O tanti! teehee.gif Nush cum drac mi se intampla, dar pe cuvant ca, aproape de fiecare data cand vad o masina in fata mea facand nebunii, imi zic in gand "sa vezi ca asta-i femeie" si....bingooooo!!!! banned.gif Io personal nu cunosc nicio soferita buna, ca sa nu mai zic de vreuna la care i-as incredinta masina, aia poate peste cadavrul meu, wife included! devil.gif
Oana
QUOTE (G e o r g e @ Nov 26 2009, 10:17 PM) *
articol complet , cica avea 24 de ani , nu 28 ...

Sa stii ca n-am ghicit in stele varsta ei. Dar daca vrei pot sa-ti explic cum se pune varsta la pro tv. Nu de alta dar corespondentul de la braila mi-a fost coleg 5 ani. Una peste alta, din punctul meu de vedere e absolut irelevanta informatia, ca poate sa aiba permis de 10 ani si sa conduca de un an. Mie mi-e foarte clar, ca si lui rebel, ca s-a pierdut in momentul ala. E drept ca un sofer se poate pierde si cu 20 de ani de experienta, dar cazurile astea sunt totusi mai rare.
G e o r g e
corect oana ... stii ca eu am incredere in ce zici tu , relatam din articolul prosteve doar.
DRAGOS
Eu cunosc vreo 3-4 femei carora le-as da masina la orice ora din zi si din noapte! smile.gif Si mai stiu o chestie, oricine poate deveni un sofer bun daca ii place chestia asta si exerseaza. Maicamea nu mai condusese de vreo 3-4 ani cand a pus mana pe clio (ca atare a si atins-o de primul stalp iesit in cale dupa poarta dealerului biggrin.gif ) , dar acum, dupa vreo 25k km condusi intr-un an jumate merge foarte bine si e un sofer ok. Nu face ghidusii in trafic, dar nici nu-l incurca. Inca are probleme cu adaptare la unele masini (civicu nu-l conudce din cauza ambreiajului, a directiei si a faptului ca e prea mare cica... ), dar daca nu are de ales se baga pana la urma.
Alex-F1
Acuma depinde f. mult si de cel care face critica.....unii barbati sunt mai gentelmeni asa si dau mai usor unei femei calificativul de "sofer bun" sau poate chiar ei insisi nu sunt niste soferi prea straluciti, iar altii (printre care recunosc ca sunt si io) sunt mult mai duri, mai critici, mai severi si dau mult mai greu calificativul ala de sofer bun.....si am zis doar "bun", nu f. bun sau excelent sau as sau pilot! ninja.gif
Hoinar
QUOTE (Alex-F1 @ Nov 27 2009, 11:21 AM) *
Acuma depinde f. mult si de cel care face critica.....unii barbati sunt mai gentelmeni asa si dau mai usor unei femei calificativul de "sofer bun" sau poate chiar ei insisi nu sunt niste soferi prea straluciti, iar altii (printre care recunosc ca sunt si io) sunt mult mai duri, mai critici, mai severi si dau mult mai greu calificativul ala de sofer bun.....si am zis doar "bun", nu f. bun sau excelent sau as sau pilot! ninja.gif

rolleyes.gif Lauda-ma gura, ca ti-oi da friptura!
La mine cazul e cunoscut pe forum teehee.gif . Nevasta e la volan!
Masina nu poate fi mai importanta decat nevasta. Daca n-ai incredere in nevasta ta, atunci de ce te-ai mai insurat cu ea?! Nu e nevasta omul cel mai apropiat si de incredere?

Daca nu-mi place cum face ceva si eu stiu mai bine, atunci o invat. Daca nu stiu nici eu, dar ma gasesc sa critic, atunci o trimit la cursuri. V-ati gandit sa va trimiteti nevestele la un instructor bun de sofereala? Instructorii fac ore si cu cei care au permis. Sunt sigur ca gasiti un instructor calm, rabdator, respectuos, care sa merite sa va invete doamnele.

Poate doar sa fi muncit o viata intreaga ca un sclav pentru masina aia sa nu am incredere sa-i dau masina nevestei...ca o strica. Dar omul e mai important decat masina (ma refer aici la nevasta, nu la orice om pe care il cunosc).
pmhoria
Hoinare, cand iti iei permisu ala? biggrin.gif
Hoinar
Nu-sh...nici macar mama Omida nu stie raspunsul la asta sad.gif
Alex-F1
QUOTE (Hoinar @ Nov 27 2009, 06:33 AM) *
Masina nu poate fi mai importanta decat nevasta. Daca n-ai incredere in nevasta ta, atunci de ce te-ai mai insurat cu ea?! Nu e nevasta omul cel mai apropiat si de incredere?


Stai bre, sa nu le amestecam....nu comparam aici importanta unui obiect cu cea a unei fiinte! Nu e o rusine sa nu te pricepi la cutare lucru, toti avem lipsuri, nu? Si mai e ceva: ADEVARATII maniaci intr-ale masinilor fac exact ca mine, iar io intr-adevar sunt un maniac de-al masinilor de cand mama m-a facut! Alti soferi de cand sunt (daca sunt) maniaci? De la 8 ani, de la 13, de la 16, de la 18? Pfaaaaiiii, pai tu Hoinare, daca nici n-ai permis, nici nu avem ce discuta.....ar trebui sa stai mic acolo intr-un colt!!! laugh.gif (glumesc, sper ca te-ai prins) tongue.gif Nevastuica are acum non-stop masina de serviciu, merge unde vrea cu ea, deci am scapat de stres.....vorba vine "stres", ca nu m-a stresat ea cu nimic, ca stia ca n-are nici cea mai mica sansa! ninja.gif Toti trebuie sa mai renuntam la cate una-alta in viata.... biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.