Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ford mondeo tdci
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
bricutzu
Salutari colegi Fordisti
Am un MONDEO 2003 2.0 TDCI 130 cp cutie manuala si as cere ajutorul vostru la 2 probleme:
1- temperatura in bord nu vrea sa urce mai sus de un sfert, am schimbat si termostatul de apa si tot degeaba , am citit o rezolvare de la cineva pe forum cu aceeasi problema si ar fi spus ca este si un termostat si pe circuitul de ulei. ati putea sa imi spuneti unde se ascunde exact acel termostat?
2- din cand in cand si numai la demaraje masina fumega negru , cand merg la o turatie constanta nu scoate nimic. prima data cand am pus testerul mi s-a spus ca e ceva pe la vana EGR (senzor sau ceva), a 2-a oara a iesit P100 si cica ar fi pe la pompa, la alt mecanic cica sunt injectoarele ceea ce nu prea cred

Daca cunoasteti ceva din problemele mele astept sfaturi si va raman recunoscatori
CAT1
1.Termostatul pentru temperatura ulei motor este pe pompa de apa; este din plastic = atentie la manevrare!
2. Cu 50 lei faci o diagnoza profesionala si vei sti sigur unde trebuie remediat ceva; nu mai merge sa asemeni niste simptome cu o anumita problema..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.