Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Opel Astra H 2005-2007
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
djhappy
Salut, sunt novice in ale masinilor si am considerat sa va scriu voua, celor pasionati de masini. As dori sa cumpar o masina la mana a doua pe benzina cu un buget de 3500-3600, maxim 3700 euro.
As dori sa imi spuneti in cateva randuri de ce se merita 1.4 sau 1.6 si care sunt taxele pe care le platesc la 1.4 sau la 1.6.

Am tot intrebat in stanga in dreapta despre punerea masinii pe gaz. Este bn este rau? Cum vi se pare. Unii zic ca nu are nimic masina, altii spun ca in cativa ani se duce motorul ..

Care este diferenta intre climatronic si dubluclimatronic? este posibil la o masina cu clima manuala sa se poata pune climatronic?

Ce dezavantaje as putea gasi la modelul acesta sau ce nu va place voua la el , ce probleme ati intampinat?

La alte modele de masini imi puteti recomanda care sa se incadreze in an si in buget?
Va multumesc !
RD-Woo
QUOTE (djhappy @ Feb 21 2014, 09:12 PM) *
Am tot intrebat in stanga in dreapta despre punerea masinii pe gaz. Este bn este rau?

Este o investitie rentabila doar in cazul parcurgerii unui nr semnificativ de km anual. se amortizeaza investitia de regula in primii 2-3ani de utilizare.
restul povestilor cu defectarea prematura a motorului sunt baliverne scoase de "hateri"

QUOTE (djhappy @ Feb 21 2014, 09:12 PM) *
Care este diferenta intre climatronic si dubluclimatronic? este posibil la o masina cu clima manuala sa se poata pune climatronic?

Climatronic se refera la climatizarea automata. diferenta intre cele 2 functii este furnizata de posibilitatea de a climatiza in mod independent cele 2 zone fata din interiorul autoturismului. lucru care, personal, nu cred ca se va realiza vreodata data fiind distanta extrem de mica intre aceste 2 zone.

climatizarea automata se poate monta si ulterior pe o masina dotata cu climatizare manuala, insa costurile referitoare la piese si manopera sunt factor primordial

QUOTE (djhappy @ Feb 21 2014, 09:12 PM) *
La alte modele de masini imi puteti recomanda care sa se incadreze in an si in buget?

Logan/Polo/C4/Golf/etc..
djhappy
RD-Woo iti multumesc frumos!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.